• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da 4 mahalledeki 82 cadde ve sokak karantinaya alındı

'nın Emet ilçesinde artan koronavirüs vakalarının ardından 4 mahallede bulunan 82 sokak ve caddeye 14 günlük uygulaması kararı aldı. Polis ve zabıta ekiplerince karantinaya kararı alınan yerlere uyarı yazılarının yanı sıra bilgilendirme yazıları asıldı.

Kütahya'da 4 mahalledeki 82 cadde ve sokak karantinaya alındı

25.11.2020, 08:37

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, artan vakaların ardından yeni tedbirler aldı. Yaklaşık 12 bin nüfuslu İlçedeki Akpınar mahallesinde 58 cadde ve sokak, Hamam mahallesinde 14 cadde ve sokak, Cumhuriyet mahallesinde 4 cadde ve bu caddeler üzerine bulunan evler, Esentepe mahallesinde ise 1. ve 4. etap TOKİ konutları ile 6 caddede 14 gün süreyle karantinaya alındı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Emet Belediyesi Zabıta ekiplerince karantinaya alına bölgelerde güvenlik tedbirleri alınırken, kamu ve özel sektör çalışanları, tarım ve hayvancılık ile uğraşanlar, esnafların faaliyetlerini yapmalarına izini verileceği belirtildi.

Cumhuriyet Mahallesindeki ekiplerle birlikte çalışmalara katılan mahalle muhtarı Mustafa Gencan, karantinaya alınanların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grupları ve muhtarlık tarafından karşılanacağını belirterek, 'Halkımızın kurallara uyarak sağlık ve güvenlik güçlerimize destek vermelerini bekliyoruz. İnşallah hep birlikte bu süreci atlatacağız' dedi. Karantinaya kararından 4 mahalledeki yaklaşık 5 bin kişinin etkileneceği belirtildi.

DHA

Emet'te 4 mahallede karantina

Kütahya'da 4 mahalledeki 82 cadde ve sokak karantinaya alındı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.