• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da yağmur duasına çıktılar

Manisa'da yağmur duasına çıktılar

02.04.2018, 14:30

'nın Sarıgöl ilçesine bağlı Kızılçukur Mahallesi'nde yaklaşık 2 bin kişi yaşanan kuraklık nedeniyle yaptı.

Mahalle muhtarı Saim Yurttaş önderliğinde mahallenin Koca Dede mevkine çıkan vatandaşlar, yağmur yağması için dua etti. Kış aylarının kurak geçmesi sebebiyle yeterli yağışların olmadığını belirten Muhtar Yurttaş, ''Tarladaki ürünler yeterli yağış alamadı. Muhtarlık olarak ve mahalle halkının da katkıları ile yağmur duası yapmaya karar verdik. Komşu mahallemiz olan Alemşahlı ve Karacaali mahallesindeki vatandaşlarımızı da davet ettik. 7 kurban kestik. Kazanlarda çeşitli yemekler yaptık. Sarıgöl İlçe Müftümüz Mehmet Ceyhan tarafından Kuran-i Kerim okundu, dualar edildi. İnşallah Allah dualarımızı kabul eder'' dedi.
Yapılan yağmur duasının ardından vatandaşlara yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

Kaynak: IHA

Manisa'da yağmur duasına çıktılar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN