• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hayır diyen gelinin nikahını başkan kıyacak

Hayır diyen gelinin nikahını başkan kıyacak

23.04.2018, 17:29 Güncelleme Tarihi: 23.04.2018,21:17

Turgutlu Belediye Başkanı , gelin “Hayır demek ne mümkün” cevabı verdiği için iptal edilen nikahı kendisinin kıyacağını açıklarken, “Konuyu tatlıya bağlayacağız” dedi

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, gelinin "Hayır" cevabı vermesi nedeniyle, görevli memur Ali Akça tarafından iptal edilen ve Türkiye gündemine gelen nikahla ilgili sorunun çözümü için Belediye Başkanı Turgay Şirin devreye girdi. Başkan Şirin, "Nikahı ben kıyacağım" dedi.

'SIKINTI GİDERİLECEK'

Turgutlu Belediyesi Nikah Salonu'nda Hatice Koşman ve Turgut Dinçer Güneri evlenmek için nikah masasına oturdu. Nikah memuru Ali Akça, "Turgut Dinçer Güneri'yi eş olarak kabul ediyor musunuz?" sorusuna, gelin Koşman, "Hayır demek ne mümkün" cevabını verdi. Cevabın ardından Akçay, nikahı iptal etti. Yaşanan bu olay sonrası açıklama yapan Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, aileyi yakından tanıdığını dile getirirken, "Bildiğimiz, tanıdığımız aileler. Çocukları da bizim evlatlarımız. Sıkıntılı bir durum varsa o sıkıntıyı gideririz ve bu konuda her zaman ailelerin yanındayız. Onların mutlu anlarında yanlarında olmak bizlerin asli görevi. Ben aile ile telefonda da görüştüm, farklı bir durum olmaz ise önümüzdeki günlerde o nikahı bizzat ben kıyarım ve konu tatlıya bağlanır" dedi.

MEMURA SORUŞTURMA YOK

Başkan Turgay Şirin, "Nikah işlemleri hukuki temele dayandığı için beyan önemlidir. Beyan net olmalı ki süreçte sorun olmasın. Hayır denmesinin ardından, 'hayır demek ne mümkün' cevabı gelince, memurumuz iptal kararı vermiş. Olumsuz başlayan bir ifade sonra tamamlanması olmuş ancak yasal işlemler nihai bağlayıcılığı olan durumlar, ondan dikkat etmek gerekir. Nikah memurumuz deneyimli bir isim, onunla da görüşüp durumu net bir şekilde anlayacağız. Herhangi bir soruşturma süreci şu an yok, önceliğimiz konunun tatlıya bağlanması" dedi.

İLKER UYAR

Hayır diyen gelinin nikahını başkan kıyacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN