• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Cuntacı generalin ismi ’dan siliniyor

Cuntacı generalin ismi Manisa’dan siliniyor
Giriş Tarihi: 6.12.2018

12 Eylül darbesinin mimarı olan ismi, 'daki sanayi sitesinden silindi. Sanayinin ismi '' olarak değiştirildi

İzmirli avukat Fatih Kanmaz, ülkemizin 15 Temmuz'da olduğu gibi geçmişte de darbe ve cuntacılardan çok çektiğini belirtti.
Avukat Kanmaz, 12 Eylül darbesinin mimarı olan Kenan Evren isminin, doğduğu şehir olan Manisa'daki sanayi sitesinden silinmesi için harekete geçti.

Yeni Asır'ın gündeme getirdiği olay sonrası Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden beklenen açıklama geldi. Manisa Belediyesi sanayi sitesinden Kenan Evren isminin silinip, 'Manisa Küçük Sanayi Sitesi' olarak değiştirildiğini açıkladı. Avukat Kanmaz, "Sırada İzmir'in Buca ilçesindeki meydana ismi verilen, 28 Şubat'taki postmodern darbe girişiminin baş aktörlerinden Çevik Bir var" dedi.

LEVHALAR DEĞİŞECEK

Manisa Büyükşehir Belediyesi yaşananların ardından harekete geçti ve bir açıklama yaparak, söz konusu ismin kaldırıldığını bildirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, isim değişikliği ile ilgili Yunusemre Belediyesi ile yazışmalar yapılarak ilçedeki 'Kenan Evren Sanayi Sitesi' isminin Yunusemre Kaymakamlığı onayı ile 'Manisa Küçük Sanayi Sitesi' olarak değiştirildiğini açıkladı. Trafik yönlendirme levhalarının da değişimi için harekete geçildiğini belirten yetkililer, "Ulaşım Daire Başkanlığı'na ilgili meclis kararı ve kaymakamlık onayı gönderilmiştir" dedi.

METİN BURMALI

Cuntacı generalin ismi Manisa’dan siliniyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN