• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

, genç başkan ile şahlanacak

Köprübaşı, genç başkan ile şahlanacak
Giriş Tarihi: 16.5.2019

’nın ilçesinde ’den Belediye Başkanı seçilen 35 yaşındaki , gençliğinin enerjisi ile çalışmaya hızlı başladı. Topuz, hizmette gençliğinin avantajını kullanarak ilçeyi atağa geçireceğini söyledi

NERMİN UÇTU

Manisa'da Köprübaşı ilçesinde Zafer Mergen'in yerine başkanlığa aday gösterine AK Partili Regaip Topuz, seçimden galip çıkmayı başardı. Kıran kırana bir yarışın ardından başkanlık koltuğuna oturan Topuz, çilek kenti Köprübaşı için planladığı vizyon projelerini Yeni Asır'a anlattı.

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?
35 yaşındayım. Köprübaşı'nda doğup büyüdüm, burada okudum. Siyasi hayatıma 2001 yılında AK Parti'nin gençlik kollarında başladım.
Kurucu üyelik yaptım. İlçe ana kademede yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı, belediye meclis üyeliği görevlerinde bulundum. Partimiz beni belediye başkanlığına aday gösterdi ve seçimde de Köprübaşı halkının desteği ile seçildim.
Evli ve 2 çocuk babasıyım.

GENÇLİĞİN AVANTAJI VAR

Manisa'nın en genç belediye başkanısınız, bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?
Başarılı bir siyasi hayatım oldu. Parti büyüklerimiz bana güvendi. Ben de çok çalışıp bu güvene layık olacağım.
35 yaşında belediye başkanı oldum. Siyasette gençleşmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Genç olmanın bir takım avantajları var.
Biraz daha heyecanlı, enerjik oluyoruz. Yorulmadan, yılmadan yaşın verdiği enerji ile daha etkin bir siyaset yapma imkanı buluyorum.

Nasıl bir seçim dönemi geçirdiniz?
Keyifli bir seçim dönemi geçirdim. 46 mahalleyi kapı kapı dolaştım, girilmedik ev bırakmadım. Taraf olan, olmayan herkese ulaştım.
Kendimi anlattım, projelerimi anlattım. Siyasette yaptığım hizmetleri de ifade ettim. Milletimizin teveccühü ile göreve layık görüldüm. Vatandaşımızı da mahcup etmeyeceğim.
Asla kimseyi ötekileştirmeyeceğiz.
Bir siyasi kimliğim var ama şu an sadece AK Parti'nin değil tüm vatandaşlarımızın belediye başkanıyım.
Kimseyi ayrıştırmadan hizmet edeceğim. Kimsenin bu konuda kuşkusu olmasın.

Köprübaşı sizin için ne ifade ediyor?
Doğup büyüdüğüm, ekmeğini yediğim ilçeye belediye başkanı olmaktan gurur duyuyorum.
Köprübaşı bir tarım ilçesi. Halkımızın tarımdan daha çok kazanabilmesi için atağa geçeceğim.
İlçede ceviz, badem, çilek, zeytin gibi birçok ürün üretiliyor.
İnsanların gelir elde ettiği alanları artırarak, ekonomik olarak ilçeyi geliştirmek istiyorum.

ANKARA'DA DA ÇALIŞIYOR

Çalışmalar var mı peki?
Arge çalışmalarına başlıyoruz. Hızlı bir şekilde çalışmalar sürüyor. Bunlarla ilgili bakanlarımız, milletvekillerimiz ile görüşeceğim. İlçeye en iyi hizmetleri kazandırmak için Ankara'da da çalışmalara başladım. Cumhur ittifakımızın ortağı MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile de uyum içerisinde çalışacağız. Bu ittifaka gönülden bağlıyız.

GÖÇÜ ENGELLEYECEK

Köprübaşı'nın ulaşım, altyapı sorunları var.
İlçenin geçim kaynağı tarım olduğu için gençler göç ediyor. Özellikle gençleri burada tutmamız lazım. Gençlere yaşam alanları kazandıracağım.
İlçemizde Saraycık Kaplıcaları var.
Burada eğer bir çalışma yapabilirsek fizik tedavi görmek için arayış içinde olan insanları Türkiye'nin dört bir yanından Köprübaşı'na çekebiliriz. Fiziki altyapı ve proje çalışmalarına başlıyoruz.

ÇİLEK REÇELİ FABRİKASI KURULACAK

'Çilek kent' olarak anılan ilçede çilek üretimi ve tanıtımı için neler yapacaksınız?
Bizim ilçemiz için çilek çok önemli. Daha önceki yıllarda festivaller de düzenlendi. Ancak bu yıl Ramazan ayına rastlaması nedeniyle festivali yapamayacağız. İlçemizde vatandaşlarıma söz veriyorum. Önümüzdeki yıllarda çilek festivalimiz olacak ve çilekle ilgili çalışmalar artacak. Belediye olarak taşın altına elimizi koyup çiftçinin daha çok kazanması için çalışmalar yapacağım. Özellikle çilekten reçel yapılmasıyla ilgili tesis kurulumu yapılabilir. Yatırımcıları Köprübaşı'na çekmek için uğraş vereceğim.

VİZYON PROJELERİ

- Tarıma dayalı ihtisas organize sanayi projesi
- Sağlık turizmine yönelik tesis projesi
- Belediye hizmet binası, iş merkezi ve otopark projesi
- Gençlere yönelik spor alanları ve havuz projesi
- Yaşlılara yönelik evde bakım projesi ve aşevi kurulması

Köprübaşı, genç başkan ile şahlanacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN