• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Genel cerrahtan avcılık kitabı

Genel cerrahtan avcılık kitabı
Giriş Tarihi: 15.2.2020

Manisa'da 8 Eylül Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Erdem Nalbant, 7-8 yaşlarında başlayan avcılık tutkusunu, doğa sevgisi ile harmanlayarak kitap yazdı. Dr. Nalbant'ın 216 sayfalık 'Hekimlik ve avcılık' kitabı bin adet basıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Nalbant, "20 yıllık hekimim ama aynı zamanda 40 yıllık avcıyım. Avcılık bir yaşam tarzı, bir gelenektir. Bunu sürdürüyorum. Kitabımda hekimlerle avcıları bağdaştırdığım yerler de var. 12 yıllık emeğimi kitaba dönüştürdüm" dedi.

'DİKİLİ AĞACINIZ OLACAK'
Ege Orman Vakfı ile yaptığı protokolle kitabın gelirini Ege Orman Vakfı'na bağışladığını anlatan Dr. Nalbant, "Elde edilecek gelirle 500 fidanlık bir koruluk oluşturulacak. Avcılık yasal bir durumdur. Biz avımızı kanunla yapıyoruz. Avcılık tartışılabilir, ama ben bir geleneği sürdürüyorum. Benim hedefim hayvan vurmak değil, doğada bulunmak" dedi.

NERMİN UÇTU

Genel cerrahtan avcılık kitabı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN