• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Filyasyon ekipleri dedektif gibi çalışıyor

’da Şehzadeler İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli 40 kişilik filyasyon ekibi sahada virüsün yayılmaması için yoğun çaba sarf ediyor.

Filyasyon ekipleri dedektif gibi çalışıyor
Giriş Tarihi: 18.5.2020

Onlar korona virüs ile mücadelenin gizli kahramanları... Korona virüs salgını ile mücadelede filyasyon ekipleri önemli bir görev üstleniyor. Dedektif gibi çalışan ekipler sayesinde temaslı kişiler tek tek tespit edilip, karantina altına alınıyor. Ancak uyarıları dinlemeyip toplu iftar yapanlar, cenaze törenlerinden sonra bir araya gelip dua okuyanlar vaka sayısında artışa neden oluyor. Salgında pozitif vakalar tespit edilince filyasyon ekipleri vaka sayısının artmaması için hemen vakayla temaslı kişilerin peşine düşüyor.

NERMİN UÇTU

Filyasyon ekipleri dedektif gibi çalışıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA