• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da anısına 19 bin bayrak ve ‘Nutuk’

Milli mücadelenin ilk adımının atıldığı ’ın 101. yılında Büyükşehir Belediyesi, Manisalılara çok anlamlı bir hediye verdi. ’ne bağlı ekipler, Manisa’nın 17 ilçesinde vatandaşların evlerine giderek 19 bin adet Türk bayrağı ile birlikte ’ün ölümsüz eseri ‘Nutuk’ kitabını armağan etti.

Manisa’da 19 Mayıs anısına 19 bin bayrak ve ‘Nutuk’

19.05.2020, 16:21

Korona virüs salgınına karşı tedbir amaçlı tüm yurtta olduğu gibi Manisalılar da, bu yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı evlerinde kutluyor. Milli mücadelenin ilk adımlarının atıldığı, bu özel günün yıl dönümünde, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisalılara çok anlamlı bir hediye verdi. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, il genelinde Manisalı vatandaşların evlerine giderek 19 bin adet Türk bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümsüz eseri 'Nutuk' kitabını armağan etti. Ekiplere, Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman ve Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan da eşlik etti. Duman ve Özcan, salgın nedeniyle zor günler geçirilen bu süreçte zorunlu olmadıkça evde kalmayı ve zamanı verimli geçirmek amacıyla 'Nutuk' kitabını okumayı tavsiye etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin güzel jesti nedeniyle memnuniyetini ifade eden vatandaşlar ise Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti.

İHA

Manisa’da 19 Mayıs anısına 19 bin bayrak ve ‘Nutuk’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA