• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Parkı’ndaki yaban hayatı için seferber oldular

’nin doğal güzelliklerini içinde barındıran Parkı’ndaki çeşitli yaban hayvanlarının aşırı sıcaklardan dolayı su sıkıntısı çekmemesi için Doğa ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek, yaban hayvanlarının su alanlarını yeniledi.

Spil Milli Parkı’ndaki yaban hayatı için seferber oldular

04.09.2020, 16:50

Doğal güzelliğinin yanı sıra birçok endemik bitki türünü ve çeşitli yaban hayvanını içinde barındıran Manisa Spil Milli Parkı'nda, yaban hayvanlarının susuz kalmaması için çalışma başlatıldı. Doğa ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Spil Dağı Milli Park Müdürlüğü, aşırı sıcaklardan dolayı su bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için harekete geçti.

Spil Milli Parkı'ndaki çeşitli noktalarında bulunan Poyraz, Direkli, Kırgebeoluk gibi çeşmelerine giden su hatlarını yenilenilerek, çeşmelerden yeniden suyun akması sağlandı. Milli parkın bir çok noktasına milli park çevresindeki mahallelerin gönüllü sakinlerinin de verdiği desteklerle yeni yalaklar yapılarak Spil Dağı'nın özgür bekçileri olarak isimlendirilen yılkı atları ile bir çok yaban hayvanlarının su içeceği bölgeler artırıldı.

Spil Dağı Milli Park Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde Spil Milli Parkı'ndaki yaban hayvanlarının aşırı sıcaklardan dolayı yaşadığı su sıkıntısının önünü geçildi. Spil Milli Park Müdürlüğü'nün başlattığı çalışma doğaseverlerin takdirini topladı.

İHA

Spil Milli Parkı’ndaki yaban hayatı için seferber oldular haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.