• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Turistlerin Türkiye aşkı karantina dinlemiyor

Muğla'nın Marmaris ilçesine gelen İngiliz turistler, tatil sonrası döndükleri ülkelerinde 14 günlük karantina şartına rağmen ilçeye gelmeye devam ediyor. Kenti sağlıklı bulan turistler, ilçenin keyfini çıkarıyor.

Turistlerin Türkiye aşkı karantina dinlemiyor

22.10.2020, 18:06

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı'nın yurt dışından gelecek vatandaşlarına ve yolculara, 14 günlük koronavirüs karantinası şartı getirdi. Ancak bu, Marmaris'te tatil yapmayı seven İngilizleri durdurmadı. Tatil dönüşü karantinaya gireceklerini bilen İngiliz turistler, buna rağmen Marmaris'e geldi. 3 yıldız ve üzeri nitelik tabir edilen ve her şey dahil sistemi çalışan otellerde konaklayan 17 bin İngiliz turist, Marmaris'te tatillerinin tadını çıkartıyor. Yaz mevsimini aratmayan sıcaklıkların hakim olduğu ilçe merkezinde İngiliz turistler deniz ve güneşin tadını çıkartıyor. Oteller bölgesi olarak adlandırılan Uzunyalı mevkisinden Turban mevksine kadar uzanan 6 kilometrelik sahil yolunda yürüyüş ve bisiklet sporu yapıyor. Kimi İngilizler uzandıkları şezlonglarında bronzlaşmaya çalışırken bazıları denizden gelen esintiyle serinlerken kitabını okuyup dinlenmeyi tercih ediyor.

TURİSTLER TÜRKİYE'Yİ ÇOK SEVDİ
Bir şirkette özel kalem müdürlüğü yapan Rus uyruklu İngiliz vatandaşı 28 yaşındaki Gloria Petterson, Marmaris ve Türkiye çok güzel. İlk defa Marmaris'e geliyorum. Daha önce Bodrum?da tatil yapıyordum ama burası çok daha düzenli. Ülkeme dönmek istemiyorum dedi.Emekli öğretmen İngiliz Elizabeth Estefan (56), Ülkemizde 14 gün karantina var. Şu an için dönmeyi düşünmüyorum ama belli olmaz. Marmaris sağlıklı ve güvenli bir şehir. Marmaris rahat ve güzel, çok mutluyuz dedi. Bir yazılım firmasında çalışan Kelsey Aidan (46), Eşimle ikinci kez Marmaris'e tatile geldim. Marmaris çok güzel ve mutluyum. Ülkeme geri dönüşte 14 günlük bir karantina var. Bu karantina beni etkilemiyor. Çünkü evimde bilgisayarımdan çalışabilirim. Marmaris güvenli ve huzurlu bir şehir. Bir hafta tatil yapıp geri döneceğim dedi.Siteler Mahallesi sahilinde apart otel ve plaj işletmeciliği yapan Tamer Elverdi (32), İngilizler bizlere ülkelerinde 14 günlük karantina olmasına rağmen gitmek istemediklerini söylüyorlar. Birleşik Krallık 14 gün karantina şartı koymasaydı Marmaris'te Kasım sonuna kadar İngiliz turist olurdu. Onlar ve bizler mutluyuz diye konuştu.


Kaynak: DHA

Turistlerin Türkiye aşkı karantina dinlemiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.