• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Umudun çocukları

’da ilkokul öğrencilerinin engelli arkadaşlarına tekerlekli sandalye almak için başlattığı kampanya 16 engelliye umut oldu. Çocuklar harçlıklarıyla 20 bin lira biriktirdi.

Umudun çocukları

11.6.2021

Manisa'nın Yunusemre ilçesindeki Cemal Ergün İlkokulu 4-D sınıfı öğrencileri, okula gelemeyen bir bedensel engelli arkadaşları için cep harçlıklarından artırdıkları paraları toplayarak farkındalık projesi başlattı. Arkadaşlarına tekerlekli sandalye almak için kumbaraya para atan çocuklara veliler de destek oldu, 20 bin lira para toplandı. Cemal Ergün İlkokulu 4-D sınıf öğretmeni Nazlı Aydın Çıplak, öğrencileri ile birlikte pandemi öncesi 2020 yılı şubat ayında başlattıkları farkındalık projesine 'Biz Çikolata Yemesek de Olur, Yeter ki Siz Yürüyün' adını verdiklerini söyledi.

'UMUT IŞIĞI OLACAĞIZ'
ÖĞRENCİLERİN cep harçlıklarından artırdıkları paraların kumbarada toplandığını kaydeden sınıf öğretmeni Çıplak, kampanyayı öğrencilerden duyan duyarlı vatandaşların da destek vererek kumbaraya para bağışında bulunduğunu anlattı. Çıplak, "Bir sandalye almak için çıktığımız yolda bugün yaklaşık 16 sandalye alabilecek kadar bağış topladık. Sınıf olarak onlara umut ışığı olacağımız için çok mutluyuz. Kumbaramızı ailelerimizin ve öğrencilerimizin huzurunda açtık ve toplanan para 20 bin liraya yakın" diye konuştu.

NERMİN UÇTU

Umudun çocukları haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.