• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Altyapı rezaleti

Altyapı rezaleti
Giriş Tarihi: 12.1.2019

’nın İlçesi ’nde büyük skandal yaşanıyor. ’li Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipleri, dere yatağına su şebeke hattı döşedi. Dereden akan suyun önünü tıkayan sayaç ve borular taşkına neden oldu

VURAL EFECİK

CHP'li Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin su işlerinden sorumlu kurumu MUSKİ, skandal bir uygulamaya daha imza attı. Yaz mevsiminde ünlülerin uğrak yeri olan Marmaris ilçesine 40 kilometre uzaklıktaki Selimiye Mahallesi'nde, dere yatağından geçen şehir şebeke hattına ait boru ve sayaçlar görenleri hayretler içinde bırakıyor. Yazın kapasite aşıldığından kanalizasyon sorunları baş gösterdi. Kış mevsiminde ise dere yatakları ıslah edilmediğinden su taşkınları yaşandı. Mahalleli defalarca Büyükşehir'e başvuru yapmasına rağmen MUSKİ kurumu şikayetlere kulak tıkadı. Geçtiğimiz günlerde bölge rekor derecede yağış alınca dere yatakları tıkandı, taşkın sonrası ev ve iş yerlerini su bastı.

'TURİSTLERDEN UTANIYORUZ'

Öte yandan Selimiye sığ liman mevkiinde dere yatağının içinden su şebeke hattının geçirildiği ve abonelerin su sayaçlarının dere yatağının içinde olduğu skandalın boyutlarını gözler önüne serdi. Mahalle sakinlerinden Kıvanç Altuğ, "Su sayaçlarımız evimizin önünde olması gerekirken dere yatağına konuldu. Yaz mevsiminde gelen turistler sayaçları dere içinde gördüğünde gülüyor ve bize 'bu nasıl bir alt yapı?' diye şaşkınlık içerisinde soruyorlar. İnanın bizler mahalleden turist geçirmeye utanıyoruz. Defalarca uyardık ancak Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili kurumu hiç ilgilenmedi. Bu çağda bu belediyecilik hizmet anlayışı gerçekten utanç verici" dedi.

VATANDAŞLAR TEMİZLEDİ

Yaşanan dere taşkınları sonrası mahalleli Büyükşehir yetkililerinden yardım istedi. Ancak CHP'li Büyükşehir Belediyesi bu başvuruları cevapsız bıraktığı gibi dere yataklarında oluşan tıkanıkları gidermek için çalışma başlatmadı. Vatandaşlar çaresiz sosyal medya üzerinden örgütlenip imece usülü ile bozulan yolları ve tıkanan dereleri temizledi.

Altyapı rezaleti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN