• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Körfezde yeşil alarm!

Körfezde yeşil alarm!
Giriş Tarihi: 9.6.2019

Muğla'nın Fethiye körfezinin sahil bandına yakın kısımlarında gözlenen yeşil renk, görenleri hayrete düşürdü. DSİ kanalının hemen yanında başlayan ve sahil bandının önemli bir kısmını etki altına alan yeşil renk, körfezin kirlilik boyutunu ortaya koydu.

Körfezin yeşile dönüşmüş hali ve köpüklenme durumu görenleri üzüntüye boğdu. DSİ karşısında sahil bandında başlayan ve geniş bir alana yayılan kirliliğin lodostan kaynaklandığı da ileri sürüldü.
Çevredeki dağlarda bulunan ağaçlardan savrulan tozların lodos ile birlikte körfezin maviliğini yeşile çevirdiği iddia edildi.BELEDİYE EL ATMALI

Kirlilik boyutunun en üst seviyeye çıktığı açıkça gözlenen Fethiye körfezi için Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Fethiye Belediyesi ortak çalışma yaparak temizlemeyi planlıyordu. Vatandaşlar kıyıdaki bu yemyeşil görüntüyü cep telefonları ile görüntülemeye çalışırken, 10 yıldır Fethiye'de yaşadığını söyleyen ve denizin kirlilik boyutunun açıkça ortada olduğunu anlatan Feridun Ünlü, Fethiye Belediyesi'nin en kısa sürede bu işe de el atmasını beklediğini ifade etti.

Körfezde yeşil alarm! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN