• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’te alevler sahile kadar indi!

Edremit’te alevler sahile kadar indi!
Giriş Tarihi: 23.8.2019

Akçay ve Dalyan arasında kalan sazlıklarda başlayan yangın, yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Yangının sahile ve yola kadar indiği alanda tatilciler endişeli gözlerle alevleri izlerken, Edremit karayolu üzerindeki bazı noktalarda da alevler trafiği engeller hale geldi. Göçmen kuşların güzergahı olduğu öğrenilen bölgede alevlerin arasında kalan çok sayıda hayvanın ise telef olduğu belirtiliyor. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına itfaiye ve orman ekipleri müdahale ederken, Balıkesir'den havalanan yangın söndürme helikopteri de söndürme çalışmalarına başladı. Bazı bölgelerde vatandaşlar ve tatilciler de yangına ilk müdahale edenler arasında yer aldı. Muğla'nın Fethiye ilçesi, Patlangıç mahallesindeki makilikte başlayıp ormanlık alana sıçrayan yangın ise ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi ile söndürüldü.

Edremit’te alevler sahile kadar indi! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA