• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Soyer’den toplu ulaşım sözleri

Soyer’den toplu ulaşım sözleri
Giriş Tarihi: 24.8.2019

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, üçüncüsünü gerçekleştirdiği 'İzmir Buluşmaları'nda kentin en önemli sorunlarından ulaşım ve toplu taşıma konusunda atılacak adımları ele aldı. Soyer, 'Ulaşım ve Toplu Taşıma' başlığı ile yapılan konferansa katılanların taleplerini de dinledi. Başkan, hayata geçirmeyi düşündüğü projeleri ise şöyle sıraladı:
■ Alsancak Garı önünde trafik yeraltına alınacak. Böylelikle trafik sıkışıklığı sorunu aşılacak.
■ Bisiklet aparatları sayısı 60'tan 296'ya çıkarıldı. Katlanabilir bisiklet uygulaması da 26 Ağustos'ta hayata geçecek.
■ Aktarma merkezlerinin hepsine tuvalet konulacak. Duraklara 'Sigara içilmesi yasaktır' şeklinde uyarı levhaları asılacak.

İYTE ÖĞRENCİLERİNE SÖZ
Konferansta 'Biz çok yol problemi çözdük, sıra başkanda' yazılı pankart açan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü öğrencileri, okula yol sürelerinin çok uzun olduğunu ve günün 3-4 saatini ulaşımda geçirdiklerini dile getirdi. Başkan Soyer ise, "İçiniz rahat olsun, bu eğitim sezonunda ulaşım sorununuzu çözeceğiz. Sizler için hazırladığımız sürprizleri de ilerleyen günlerde paylaşacağız" dedi.

Soyer’den toplu ulaşım sözleri haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN