• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'te , 'den sonra yıkılacak

Marmaris'te kaçak yapılar, 15 Ekim'den sonra yıkılacak

09.09.2019, 11:51

'te, kaçak yapılaşmayla ilgili mücadele devam ederken, tespit edilen 1200 kaçak yapının 560'ının mühürleme işlemleri, tamamlandı. İnşaat yasağının kalkacağı 'den sonra kaçak yapıların yıkımına başlanacağı belirtildi.

Koyları ve denize sıfır ormanlarla kaplı arazileriyle görsel güzellik sunan Marmaris'te, kaçak yapılarla mücadele sürüyor. 13'ü kırsal olmak üzere toplam 25 mahallesi bulunan ilçede, kaçak yapıların ağırlıklı olduğu yerler arasında; arkası orman, önü deniz olan yerler başı çekiyor. Ünlü şelalesi, Kızkumu ve tarihi yerlerin bulunduğu Selimiye, Orhaniye, Söğüt, Turgut, Bozburun, Karacasöğüt, Çamlı ile Taşlıca mahallelerinde, kaçak yapıları çoğunlukla ahşap ile yüzer plastik iskeleler oluşturuyor.

Tespit edilen 560 kaçak yapının 40'ının gayrimenkul, 40'ının da kırsal mahallerde bulunan yüzer ve ahşap iskeleler olduğu belirtildi. Kalan 480'ini ise konutlarda pergola, temeli atılmış ama işletme mi ev mi olacağı belli olmayan yapılar ile 'Kıyı Kenar Kanunu'na uymayan gayrimenkuller oluşturuyor. Tespit edilen kaçak 560 yapı, turistik kırsal mahallelerde yer alırken, Marmaris merkezde kaçak yapının olmaması dikkat çekiyor.

1 Ocak 2018'den sonra yapılan kaçak yapılar ve 'Kıyı Kenar Kanunu'na aykırı kırsal mahallelerdeki başta otel, apart otel, ev ve çeşitli işletmeler ile diğer yapılar için yıkım kararı çıkarılacağı belirtildi.

DHA

Marmaris'te kaçak yapılar, 15 Ekim'den sonra yıkılacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN