• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da susuz rezillik

Muğla’da susuz rezillik
Giriş Tarihi: 10.9.2019

Türkiye’nin en turistik şehri ’nın Asar ve Çıkırcak mahallelerinde yaşayanlar, evlerine temiz su bağlanmadığı için kirli suyla yaşamaya mahkum ediliyorlar

Türkiye'nin Bodrum, Fethiye ve Marmaris gibi dünyaca ünlü tatil bölgelerinin bağlı olduğu Muğla'nın bazı mahallelerinde yıllardır çözülemeyen su sorunu vatandaşları isyan ettiriyor. Muğla'ya 30, Yatağan'a 11 kilometre mesafedeki Asar ve Çıkırcak mahallelerinde yaşayanlar, şehir şebekesi bağlanmayan köylerine yakınlardaki bir kaynaktan hortumla gelen ve bir havuzda toplanan kirli suyu kullanmak zorunda kalıyor. İçinde kurbağa başta olmak üzere birçok hayvanın bulunduğu toprak kuyudaki suyu içmek zorunda kalanlar, ömrünü böbrek taşı dökmekle geçiriyor

SAYAÇLARI SÖKTÜLER

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin kendilerine su içinde susuzluk yaşattığını belirten köylülerden evli ve iki çocuk babası Veysel Ulukavak, "4 yıl önce MUSKİ'ye yazılı başvurduk. Geldiler, köylülerin kendi imkanlarıyla yaptığı depodan bazı evlere giden kirli su için sayaç taktılar. Sayaçlar bile kirliliğe dayanamayınca söküp götürdüler. Suyu tahlil ettirdiler, 'Otomobil bile yıkanamaz' raporu verildi. Köyün suyu derelere akıp gidiyor. Burada 70 hanede 150 kişi var. Köylüler havuzdaki ya da toprak kuyudaki kirli suyu kullanıyor" dedi.

ADEM ÜLKER

Muğla’da susuz rezillik haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN