• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hayata iki parmağıyla tutunuyor

Hayata iki parmağıyla tutunuyor
Giriş Tarihi: 11.10.2019

'ta yaşayan , yüzde 90 engeline rağmen hayata sağlam olan iki parmağıyla ürettiği takılarla tutunuyor. Kapıkırı köyünde yaşayan Burnak, iki parmağı ve küçük bir takoz yardımıyla yöresel takılar yapıyor.

Muğla Milas'ta yaşayan Fatma Burnak, yüzde 90 engeline rağmen hayata sağlam olan iki parmağıyla ürettiği takılarla tutunuyor. Yardım olmadan bir bardak su dahi içemeyen Burnak, "Annem anlatır, ben dünyaya top halinde gelmişim. Annem beni 20 yaşıma kadar sırtında bohça taşır gibi taşıdı" dedi.

MAAŞ TEKRAR BAĞLANSIN

Kapıkırı köyünde yaşayan Burnak, iki parmağı ve küçük bir takoz yardımıyla yöresel takılar yapıyor. Burnak, "Engelli maaşım, evde bakım aylığı alıyoruz diye kesildi. Şu an bin 200 lira ile geçinmeye çalışıyoruz. Ürettiklerimi satıyorum ama yetmiyor. Halimiz, engelimiz ortada, engelli maaşımın yeniden temin edilmesini istiyorum" dedi.

ADEM ÜLKER / VOLKAN YILDIZ

Hayata iki parmağıyla tutunuyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN