• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da korona virüs iddialarına suç duyurusu

Sağlık Müdürü Dr. , Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir hastada korona virüs tespit edildiğine yönelik yer alan gerçek dışı paylaşımlarla ilgili suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı.

Muğla'da korona virüs iddialarına suç duyurusu

07.02.2020, 20:52

Muğla Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer, Marmaris'ten gelen hastaya zatürre tanısı konulduğunu, tahlillerinin de İzmir'den geldiğini açıklarken, sosyal medyada dolaşan ses kayıtlarını yayanlar hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Gencer, "6 Şubat 2020 tarihinde Marmaris ilçemizden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine gelen solunum sıkıntısı ve grip semptomları tespit edilen hasta ile ilgili aynı gün Valiliğimizce gerekli basın bildirisi yapılmasına rağmen, sosyal medyada ve halk arasında asılsız haberler yayıldığı ve bu nedenle vatandaşlarımızın huzursuz olmasına ve paniğe neden olduğu görülmektedir. Bu sebeple İl Sağlık Müdürlüğümüzce tekrar açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur.Basında yer alan ve halk arasında kaygıya neden olan hastadan alınan numuneler sonucu korona virüs hastalığı olmadığı teyit edilmiştir.

Ayrıca başka korona virüs vakaları olduğu iddialarına da halkımızın itibar etmemesi gerekmektedir. İlimizde şuan itibariyle olası veya kesin korona virüs vakası yoktur. Ayrıca Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizdeki tüm grip ve grip benzeri vakalar Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar birimi tarafından yakından takip edilmekte ve Sağlık Bakanlığımız ile her türlü iletişim sağlanmakta olup koordine hareket edilmektedir" dedi.

Muğla'da korona virüs iddialarına suç duyurusu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA