• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kayalıklara çarparak su alan tur teknesi, karaya oturdu

Son dakika... Muğla'nın Bodrum ilçesinde tur teknesi kayalıklara çarptı. Su almaya başlayan tur teknesi, kaptan tarafından sığ alana getirilip, karaya oturtuldu. Teknedeki 8 yolcu ve 2 mürettebat, kaptanının yardım çağrısı üzerine başka tekne ile tahliye edildi.

Kayalıklara çarparak su alan tur teknesi, karaya oturdu

16.08.2020, 18:47

Bodrum'da, 'Alina' isimli günübirlik tur teknesi, dün saat 16.00 sıralarında 8 yolcu ve 2 mürettebat ile Orak Adası yakınında kayalıklara çarptı. Gövdesi zarar gören tekne su almaya başladı. Tekne kaptanı, su alan tekneyi sığlık alana doğru getirip, karaya oturmasını sağladı. Ardından tekne kaptanı yardım çağrısında bulundu. İhbar üzerine bölgeye ulaşan Sahil Güvenlik ekipleri, gezi teknesinin kurtarılması için çalışma başlattı.Bir kısmı suya gömülen teknedeki 8 yolcu ve 2 mürettebat, 'Yaralı Ceylan' isimli başka bir tekneyle güvenli şekilde tahliye edildi. Hasar gören tur teknesi ise Tekne Kıyı Emniyeti Müdürlüğü römorkörü tarafından Bodrum Limanı'na çekildi.DHA

Kayalıklara çarparak su alan tur teknesi, karaya oturdu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.