• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

CHP’li Alban’a sert tepki

Muğla Marmaris’te evleri yıkılan vatandaşlar, “sesinizi duyurmak için buradayız” diyen CHP’li vekil Alban’a, “Bizi satan CHP İlçe Başkanı. Sizin adamlarınız. Şimdi gelip şov yapıyorsunuz” diyerek isyan etti.

CHP’li Alban’a sert tepki

25.12.2020

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban'ın sözde yıkım şovu tutmadı. Marmaris'te vatandaşlara "yanınızdayız, mağduriyetlerinizi gidermek, sesinizi duyurmak için buradayız" diyen CHP'li Alban, halkın tepkisiyle karşılaştı. Evi yıkılan vatandaşlar "Bizi satan CHP İlçe Başkanı. Bizi satan sizin adamlarınız. Bize yıllardır yalan söylediniz. Binalarımıza ses çıkarmadınız. Seçim zamanı gelip bizden oy isterken imar sorununuzu halledeceğiz dediniz. Şimdi yıkım yapılırken gelip şov yapıyorsunuz" diye tepki gösterdi.

HEP GÖZ YUMDULAR
Muğla'nın Bodrum, Datça, Menteşe, Ortaca ve Marmaris ilçelerinde kaçak ve imara aykırı bina ve iş yerlerinin yıkımına devam ediliyor. CHP'li Marmaris Belediyesi'nin yıllardır göz yumduğu kaçak yapılaşmanın en yoğun görüldüğü Bozburun, Selimiye ve Söğüt mahallelerinde imar planları bulunmayan ev ve işyerleri için yıkım kararı alınmıştı. Bozburun'da yıkım çalışmaları devam ederken CHP Muğla Milletvekili Alban, bölgeye ziyarette bulundu ancak beklemediği bir tepki ile karşılaştı. Evleri yıkılan vatandaşları yıkıma karşı kışkırtmayı amaçlayan ve "Bu pandemi döneminde kimsenin buraları yıkmaması lazım" diye konuşan CHP'li vekil Alban'ın yıkım şovuna vatandaş müsaade etmedi.

SES ÇIKARMADINIZ
Evi yıkılan vatandaşlar. "Bizi satan CHP İlçe Başkanı. Bizi satan sizin adamlarınız. Belediye adamsa, adamlarınız. Bize yıllardır yalan söylediniz. Binalarımıza ses çıkarmadınız. Seçim zamanı gelip bizden oy isterken imar sorununuzu halledeceğiz dediniz. Şimdi yıkım yapılırken gelip şov yapıyorsunuz. Buraları yapılırken sesiniz çıkmadı, oçaman yoktunuz. İstemiyoruz sizin gibileri. Sizi görmek istemiyoruz" diye isyan etti."İNLERDE DEĞİL DE EVİMİZDE YAŞAYALIM"
TAPULU tarlasındaki evi yıkılan bir başka vatandaş ise CHP'li Alban'a şunları söyledi: "Sizden bir ricamız var. Bizim tapulu tarlamızdaki binalarımızı yıktınız. Allah rızası için açın gözlerinizi de bir bakın. Burada 300-400 tane kaçak yapı var. Sadece 4 tanesini yıktılar. Bizim kaçak yapı yapmamak gibi bir şansımız yok. Biz kaçak yapı yapmak zorundayız. İmarımız yok bizim. Çocuklarımız var. Nereye gidelim. Belediye yapsın o zaman imarını. Herkes nereye sığınacağını bilsin. Ormana girmeyelim. İnlerde değil de, evlerimizde yaşayalım. Belediye başkanına sesleniyorum. Yıllardır sözünü verdiği imarı artık çıkarsın."

Ferdi YAVUZ

CHP’li Alban’a sert tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.