• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Engellilerin engelini gezilerle kaldırıyor

Engellilerin engelini gezilerle kaldırıyor

22.2.2021

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Ali Yiğit Kocabıçak, Kaymakamlık'tan aldığı özel izinle her hafta dört engelli bireyi kendi aracıyla gezmeye götürüyor. Kocabıçak, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak, kültürel açıdan kendilerini geliştirmelerini desteklemek ve daha sosyal olmaları için çaba gösteriyor. Kocabıçak, pandemi sürecinde daha zor bir dönem geçiren engellileri kendi aracıyla evlerinden alarak seyahate götürüyor. Kocabıçak, yaşam felsefesi olarak hayatta imkansız hiçbir şey yoktur görüşü ile hareket ediyor ve pandemiden dolayı yapılan kısıtlamaların, faydalı olmaya engel olamayacağı düşüncesiyle bu projeyi hayata geçirdiğini söylüyor.

HER HAFTA 4 KİŞİ
1 aydır engellileri gezmeye götüren Kocabıcak, "Bir günde 4 kişi olmak üzere toplamda 13 farklı özel gereksinimli bireyle üç hafta sosyal etkinlik gerçekleştirdik. Belki de en mutlu olanlar engelli bireylerin aileleridir. Pandemide birçok sosyal faaliyetten mahrum kalan çocuklarının haftada bir gün de olsa sosyal bir ortamda yer almaları onları oldukça mutlu ediyor" dedi.

FERDİ YAVUZ

Engellilerin engelini gezilerle kaldırıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.