• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

, kano ve kürek takımlarının vazgeçilmez adresi oldu

Kürek ve kano takımları, elverişli imkanları nedeniyle kamp yapmak için 'nü tercih ediyor. Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü , "Amacımız, turizm ve tarımda marka kent olan Muğla'nın, spor turizminde de aynı seviyeye gelmesi. Spor organizasyonları vasıtasıyla turizmin ilimizde 12 aya yayılmasını hedefliyoruz"dedi. Başkanı , "Önümüzdeki yıllarda yurt dışından daha çok takımın bu bölgeye kamp yapmak için gelmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı. Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı ise "Her yerin kapalı olduğu kış döneminde bu tür faaliyetlerin gerçekleşmesi, ekonomik olarak bize çok büyük katkı sağladı" açıklamasını yaptı.

Köyceğiz Gölü, kano ve kürek takımlarının vazgeçilmez adresi oldu
AA

22.02.2021, 13:42

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Muğla, özellikle kış aylarında kano ile kürek takımlarının kamp merkezi haline geldi. Elverişli iklimi ve uygun tesisleriyle ön plana çıkan Köyceğiz Gölü, takımların ilk tercihleri arasında bulunuyor.

Köyceğiz Su Sporları Merkezi'nde Fenerbahçe ile Galatasaray'ın kürek takımlarının yanı sıra, Türkiye'yle birlikte Rusya, Ukrayna, Macaristan ve Bulgaristan'ın hem kano hem de kürek milli takımları yaklaşık iki aydır çalışma yürütüyor.

İLMAN: "TURİZMİN İLİMİZDE 12 AYA YAYILMASINI HEDEFLİYORUZ"
Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, AA muhabirine, Muğla'nın tesis imkanları, elverişli doğası, tarihi ve kültürel dokusuyla her türlü sportif etkinliğe ev sahipliği yapabildiğini söyledi.

Özellikle sonbahar-kış döneminde deniz ve göllerde bu çalışmaların daha da yoğunlaştığını aktaran İlman, "Muğla, her türlü spor branşının 12 ay yapılabileceği dünyanın nadir bölgelerinden. Bu fırsatı çok iyi değerlendiriyoruz. Amacımız, turizm ve tarımda marka kent olan Muğla'nın, spor turizminde de aynı seviyeye gelmesi. Spor organizasyonları vasıtasıyla turizmin ilimizde 12 aya yayılmasını hedefliyoruz." diye konuştu.

Kano ve kürek takımlarının Köyceğiz'de uzun süre kaldığına dikkati çeken İlman, burayı dünya çapında sporcuların kamp yapacağı su sporları merkezi haline getirmek için de çalışma yürüttüklerini ifade etti.

İŞSEVEN: "YURT DIŞINDAN DAHA ÇOK TAKIMIN GELMESİNİ BEKLİYORUZ"
Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Köyceğiz Gölü'nün son yıllarda özellikle milli takımın uzun süre kamp yaptığı bir merkez haline geldiğini dile getirdi.

Hava şartları ve göl suyunun uygun olması nedeniyle sporcuların burada çok rahat çalışma yürüttüğünü anlatan İşseven, "Önümüzdeki yıllarda yurt dışından daha çok takımın bu bölgeye kamp yapmak için gelmesini bekliyoruz. Hem kamp yapıyor, hem de Türkiye şampiyonalarını gerçekleştiriyoruz." açıklamasında bulundu.

ILIK: "EKONOMİK OLARAK BİZE ÇOK BÜYÜK KATKI SAĞLADI"
Köyceğiz Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Mustafa Ilık, yaklaşık 10 yıldır kano ve kürek faaliyetlerinin bölgede yapıldığını aktardı.

Son yıllarda yurt dışından da takımların bölgeye çok sık gelmeye başladığını vurgulayan Ilık, şöyle konuştu:

"Bu yıl 5 ayrı ülkeden sporcular kamp için Köyceğiz'e geldi. Özellikle Rusya ve Ukrayna milli takımları yaklaşık üç ay burada kaldı. Her yerin kapalı olduğu kış döneminde bu tür faaliyetlerin gerçekleşmesi ekonomik olarak bize çok büyük katkı sağladı. Sadece otellere değil, ilçedeki bütün esnafa çok büyük katkısı var. Köyceğiz Gölü, konumu itibarıyla çok önemli bir yerde. Biz aslında daha yolun başındayız. Önümüzdeki yıllarda kano ve kürek takımlarını buraya daha çok getirerek hem turizmi hem sporu canlandırmayı amaçlıyoruz."

Köyceğiz Gölü, kano ve kürek takımlarının vazgeçilmez adresi oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.