• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Uzaktan eğitim yakından dayak

Öğretmen İlknur Keskin, evde öğrencilerine online ders verdiği sırada ‘çok gürültü yaptığı’ gerekçesiyle komşuları tarafından şiddete maruz kaldı. Eve gelen 15 kişi, zincir, muşta, çivili sopa ve musluk boruları ile saldırdıkları ailenin 4 üyesini yaraladı.

Uzaktan eğitim yakından dayak

26.2.2021

Muğla'da öğretmenlik yapan İlknur Keskin ve ailesi, evde canlı ders sırasında çok ses çıkıyor gerekçesiyle komşuları tarafından darp edildi.

AMELİYAT EDİLECEK
Milas'ta Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu'nda Beden Eğitimi Öğretmenliği yapan İlknur Keskin, güvenlik görevlisi eşi Serkan Keskin ve evinde bulunan kız kardeşi Ceren Karaca ile anneleri Gülizar Karaca, komşuları olan 15 kişinin saldırısına uğradı. Eşinin eve geldiği sırada dışarıya 3 araba geldiğini belirten İlknur Keskin, dehşet anlarını, "Eşimin eve dönüşü sırasında 3 araba geldi. Arabadan inenler, 'Abimin canını sıkan sen misin?' diyerek saldırmaya başladılar. Ellerindeki zincir, muşta, çivili sopa ve musluk boruları ile saldırdılar. Eve kaçmak istediğimiz sırada zorla dışarıda tutularak darp edildik" diye anlattı. Şikayet üzerine polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, olayda yaralanan öğretmen İlknur Keskin, eşi Serkan Keskin ile kız kardeşi Ceren Karaca, annesi Gülizar Karaca tedavi altına alındı. Kafasına dikiş atılan Serkan Keskin'in bacağından ameliyat olacağı öğrenildi.

'ŞİDDETİ KINIYORUZ'
Milas'ta faaliyet gösteren eğitim sendikaları temsilcileri ve Milas Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçede görev yapan çok sayıda öğretmenin katılımı ile Atapark'ta ortak basın açıklaması yaptı. Bal, "Her geçen gün şiddetin farklı yüzleri ile karşılaşmaktayız. Bazen fiziksel, bazen psikolojik, bazen sesli, bazen sessiz halde karşımıza çıkmaktadır. Mağdur ise bazen sağlık çalışanı, bazen öğretmen, bazen kadın, bazen de çocuktur. Bugün de bu mağdur ilçemizdeki bu üzücü olayda olduğu gibi bir anne olan İlknur öğretmen olmuştur. Sevgi ile atan onlarca kalbe dokunurken de böyle bir olay yaşanması camiamızı derinden üzmüştür. Şiddetin her türlüsünü kınıyor ve eğitim çalışanları olarak toplumdan şiddetin kaldırılmasında yine en büyük görevin bizlere düştüğü bilinciyle; işimize dört elle sarılmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

Volkan YILDIZ

Uzaktan eğitim yakından dayak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.