• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bodrum'da tepki çeken görüntü! 500 yıllık zeytin ağaçlarına tekne bağladılar!

Muğla'nın gözde tatil merkezi Bodrum ilçesinde yoğunluk nedeni ile marinalarda yer kalmayınca yat sahipleri büyük bir skandala imza attılar. Yatlar Göltürkbükü - Torba arasında bulunan bir koyda 500 yıllık zeytin ağaçlarına halat attı. Ağaçların ağırlık nedeniyle eğildiği görülürken o manzaraya tepki yağdı.

Bodrum’da tepki çeken görüntü! 500 yıllık zeytin ağaçlarına tekne bağladılar!
SABAH

19.07.2021, 15:01 Güncelleme Tarihi: 19.07.2021, 15:01

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşanan yoğunluk nedeniyle marinalarda yer bulamayan yatlar büyük bir çevre skandalına imza attı. Göltürkbükü-Torba arasında bulunan bir koyda motoryatlar halatlarını 500 yıllık zeytin ağaçlarına bağladığı ortaya çıktı. Çapraz hatlarla koyu kapatan ve ağaçlara zarar veren bu durum görenlerin büyük tepkisini çekti.Ağaçların yükten dolayı eğildiği görülürken konuyla ilgili yetkililer harekete geçti.

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA
Skandal görüntülerle ilgili SABAH'a konuşan Orman Bölge Müdürlüğü, olayı duyar duymaz Bodrum Orman Şefliği'nde harekete geçildiğini kaydetti.
Müdürlük, yatların bağlandığı yerlerde lokasyon çalışması yapılarak vatandaşın tapulu arazisi dışında ormana ait bölümlerde gerçekleşen bağlama olayı ile ilgili idari para cezası uygulandığını belirtti. Ayrıca suç tespit tutanaklarının tutularak gerekli yasal işlemlerin de başlatıldığını kaydetti.Ceza ve tepkiler ardından tekne sahipleri ağaçlardan söktükleri halatları deniz kenarlarındaki büyük kayalara bağladı.

Eğlence değil vandallık! Şezlongları kırıp, şemsiye yakıp, çöpleri bıraktılar

Bodrum'da tepki çeken görüntü! 500 yıllık zeytin ağaçlarına tekne bağladılar! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.