• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Eşme'de korona virüs vakaları artınca berber ve kuaförlerin açılışı ertelendi

'ın Eşme ilçesinde korona virüs (Covid-19) vakalarında artış yaşanması üzerine önümüzdeki Pazartesi günü açılması planlanan salonlarının 1 hafta sonra açılması kararı alındı.

Eşme'de korona virüs vakaları artınca berber ve kuaförlerin açılışı ertelendi

09.05.2020, 12:30

İçişleri Bakanlığnın yayınladığı genelgeyle berber ve kuaförlerin belirli önemler eşliğinde 11 Mayıs tarihinde açılmasına karar verildi. Bunun ardından Eşme Kaymakamlığı yayınladığı yazılı açıklamayla, ilçede faaliyet gösteren bir işletmede artan korona virüs vakaları nedeniyle tedbir amaçlı berber ve kuaförlerin ileri bir tarihte açılması kararının alındığını duyurdu. Bu doğrultuda İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisince, ilçede bulunan berber, güzellik salonu, kuaför gibi iş yerlerinin açılışlarının 18 Mayıs tarihine ertelenmesi kararı duyuruldu. Ertelenme kararına ise ilçedeki korona vaka sayılarının artması gerekçe gösterildi.

Basın açıklamasının devamında ise 1 hafta gecikmeli olarak yapılacak açılışın ardından iş yeri sahiplerinin gerekli tedbirleri alması gerektiği vurgulandı.

İHA

Eşme'de korona virüs vakaları artınca berber ve kuaförlerin açılışı ertelendi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA