İzmir'den Adıyaman'a uzanıp istihdam yarattı

Giriş Tarihi:20.06.2010, 19:48 Güncelleme Tarihi:20.06.2010, 19:48
Sosyal sorumluluk hedefiyle yola çıktıklarını belirten Üniteks Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal, "5 yıldır Adıyaman'da fason üretim yaptırıyoruz ve bu yolla bin kişiye iş yarattık" dedi
Tekstil sektöründe Türkiye'nin en büyük ikinci ihracatçısı konumundaki İzmirli Üniteks, 5 yıldır fason üretim yaptırdığı Adıyaman'da bu yolla bin kişiye istihdam olanağı yarattı.
Adıyaman Tekstil Hazır Giyim Kümelenme Derneği (ATEKS) tarafından düzenlenen toplantıya katılan Üniteks Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal, sosyal sorumluluk hedefiyle yola çıktıklarını ve Adıyaman'da bin kişiye istihdam yarattıklarını söyledi. Adıyaman'da 5 yıldır fason üretim yaptıklarını belirten Ünsal, "Adıyaman'a ilk defa 1998'de, EGS'nin düzenlediği bir iş gezisi nedeniyle geldik. O dönemde birkaç fason üretim denemesi yaptık. Ancak, aldığımız sonuçlar bizi üretime ara vermek zorunda bıraktı. Biz sosyal sorumluluk anlayışı içinde Doğu'da yatırım yapmak istiyorduk. 2005 yılında, kendi teknik ve kalite ekiplerimizi Adıyaman'a gönderdik, 5 yıl boyunca dikim ve kalite sürecini yakından izledik" diye konuştu.
Adıyaman'da kurdukları alım ve organizasyon ofisiyle, bölgeye verdikleri eğitim, düzenli sipariş ve aktardıkları teknik bilgi birikimlerinin, bölgenin sosyal ekonomik gelişimine olumlu etki yaptığına dikkat çeken Serhan Ünsal, Üniteks'in, 2010 yılı itibariyle başta Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki en büyük işveren olduğunu vurguladı. Ünsal, Adıyaman'da 800 bin adet olan fason üretim parçasını bir milyona çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. ATEKS Başkanı İsmet Açıkgöz de, Üniteks'in Adıyaman'da birçok firmaya fason iş yaptırdığını, aylık 800 bin parça ürün siparişi alındığını söyledi.

6 yıldır "İlk 500" içinde yer alıyor
Üniteks, Türkiye'de aylık 3 milyon, Mısır'da ise 750 bin adet olmak üzere, aylık toplam 3 milyon 750 bin adetlik konfeksiyon ihracatı ile Türkiye'deki en büyük 3 ihracatçı firmadan birisi konumunda. Yıllık cirosu 225 milyon liraya ulaşan Üniteks, 2004 yılından beri Türkiye'nin en büyük "İlk 500" sanayi kuruluşu arasında yer alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.