Üniteks 55 basamak birden yükseldi

Giriş Tarihi:30.07.2011, 19:21 Güncelleme Tarihi:30.07.2011, 19:211990 yılında kurulan ve Türkiye'de hazır giyim sektöründe ilk üç firma arasında yer alan İzmirli Üniteks, İstanbul Sanayi Odası'nın açıkladığı Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 325'inci sıraya yükseldi. 2010 yılı verileri dikkate alınarak yapılan araştırmada, bir önceki yıla göre 55 basamak birden yükselen Üniteks, İzmir ve Ege'nin gururu oldu. 2010 yılında üretimden satışlar bazında 180 milyon TL'lik rakama ulaşan Üniteks, İSO'daki bu önemli yükselişiyle son yıllardaki başarılı performansını da sürdürdü.
Türkiye'de 120 ayrı noktadaki KOBİ niteliğindeki tedarik zincirindeki firmalarda 10 bin kişilik istihdam ordusuyla birlikte çalışan Üniteks, yıllık 30 milyon adetlik üretim hacmiyle, sektöründe bölge lideri olarak dikkatleri çekiyor.

YENİLİKÇİ ANLAYIŞ

Üniteks Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Ünsal, "Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde bir önceki yıla gören 55 basamak tırmanarak, 380'inci sıradan 325'inciliğe yükselmemiz, bizi yeni yatırımlar ve daha fazla katma değer yaratmak için cesaretlendiriyor. Üniteks, Türkiye'de hazır giyim sektöründe ilk kez Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın Sanayi Tezleri Programı "San-Tez" desteğiyle yaşama geçirilen Ar-Ge Merkezi ile yenilikçi yönlerini güçlendirip, özgün ürün yelpazesini genişleterek rekabetçi ortamda farklılığını ortaya koyan Üniteks, özgün ürün tasarımları ve ürün kalitesini ön planda tutan bir anlayışla hizmet veriyor" dedi. Daha önce sektöründe ilk organik sertifikası ve ilk EU Flower belgesini de alan Üniteks, bu ilklerine hazır giyim sektöründeki ilk Ar-Ge Merkezi'ni de eklemişti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.