Vestel, nitelikli 1000 işçi arıyor

Giriş Tarihi:21.11.2012, 18:37 Güncelleme Tarihi:21.11.2012, 18:37
Vestel Beyaz Eşya Genel Müdürü Nedim Sezer, 1997 yılında kurulan ve 2000 yılında 250 bin buzdolabı üretip 20 milyon dolar ciroya ulaşan şirketin 5 bin olan personel sayısını 6 bine çıkarmak istediklerini belirterek, "Bölgede vasıflı eleman bulma güçlüğü çekiyoruz. Vasıflı 1000 eleman olsa hemen alırız" dedi. Manisa OSB'nin düzenlediği ve her ay bir firmaya basın mensuplarının götürüldüğü program kapsamında bu kez Vestel City tanıtıldı.

GİRİŞİMCİ FİRMA
Sezer, 2013 yılında yüzde 15-20 arasında büyüme hedeflediklerini açıklarken, "Yaş ortalaması 30 olan bir çalışan grubumuz var. Ar-Ge'ye çok önem veriyoruz. 2012 yılında Avrupa'nın en girişimci firması ödülünü aldık. Türkiye'de en fazla patent alın ikinci firmayız. Yeniliklere önem veriyoruz. Çalışanların hata yapmasına izin veriyoruz. Yapılan bir hata kişinin kendisini daha fazla geliştirmesini sağlar. Vestel City 11 bin, yan sanayicilerimizle 20 bin insana istihdam sağlıyoruz. Vestel'den grup olarak bölgede yaklaşık 100 bin kişi ekmek yiyor. Beyaz eşya olarak 5 bin çalışanımızı 6 bine çıkartmak istiyoruz. Önce Manisa, ardından ilçeleri, sonrasında Menemen ve İzmir'den işçi aldık. Bölgede vasıflı işçi sıkıntısı çekiyoruz. Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin açtığı Endüstri Meslek Lisesi zamanla aradığımız elemanın bollaşmasını sağlayacak" diye konuştu. Müşteri memnuniyetli odaklı çalıştıklarını aktaran Sezer, "Yüzde 85 ihracat yapıyoruz. İhracatımızın yüzde 70'i Avrupa ülkelerine oluyor. Dünyanın her yerinden müşterimiz var. Piyasa acımasız. Bir iki dolar için siparişi kesiyorlar. Biz firma olarak çabuk karar veren ve iç bürokrasisi olmayan bir yapıda olduğumuzdan çabuk yol alıyoruz" dedi. ALİ FİLİZKAN

kalan karakter 1000

Mustafa Mustafa

Çok güzel sözler bunlar anladımda, Vestel in hisse senedi fiyatı ve bilançoları çok kötü.
Led aydınlatma, insansız uçak, tablet bilgisayar , akıllı tahta , elektronik araba aküsü vb binlerce proje ama ortada para yok devamlı yatırım. Patron hükümete olan vefa borcunu Vestel den ödüyor galiba.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 22.11.2012 15:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.