Yarım asırlık 'Bisan' 2013'te halka açılıyor

Giriş Tarihi:25.12.2012, 18:22 Güncelleme Tarihi:25.12.2012, 18:22
Türkiye'nin ilk bisiklet üreticisi olan İzmirli firma, 50'nci yıldönümünü Kıbrıs'ta kutladı. Genel Müdür Kaleli, "Ocak ayından itibaren halka açılıyoruz" dedi
Türkiye'nin ilk bisikletini üreten Bisan, yarım asrı geride bıraktı. Sektöründe birçok ilke imza atan, yeniliklere öncülük eden İzmirli ünlü firma, kuruluşunun 50'nci yıldönümünü 600 bayisiyle birlikte Kıbrıs'ta kutladı. Kaya Artemis Otel'de gerçekleştirilen organizasyonda geçmişten bugüne gerçekleştirilen başarılar ele alındı, gelecekle ilgili stratejiler konuşuldu, gurur ve coşku yaşandı.
Bisan Genel Müdürü Abidin Dursun Kaleli, geçmişi başarılarla dolu Bisan'ın yarınlara emin adımlarla ilerlediğini belirtti. Kaleli, 2013'te halka açılacaklarını müjdeleyerek şunları söyledi: "Kendi sermayemizi oluşturmanın en sağlam yolu halka açılmaktır. Ocak ayından itibaren borsada işlem görmeye başlayacağız. Paylaşımcı politikamızın gereği olarak halka açılıyoruz. Bu kararımızın Türk ekonomisine kazanç getireceğine inanıyorum, Bisan olarak da daha ileriye gideceğimizi düşünüyorum."

Yeni yıla yeni ürünler
Kaleli, yeni yıla ilişkin başka hedefleri olduğunu da dile getirdi, sözlerine şöyle devam etti: "2013 sezonunda mevcut ürün grubumuza 53 yeni bisiklet, 9 yeni motosiklet ve 10 elektrikli motosiklet daha ekleyeceğiz. Model çeşitliliğini artırırken, tüketicilerin değişen istek ve ihtiyaçlarına da cevap vermiş olacağız. Bisan, sektöründeki öncü misyonunu sürdürebilmek için araştırma ve geliştirme çalışmalarına büyük önem vermektedir.
Yaygın bayi ve servis ağıyla ülkemizin her bölgesinde kaliteli ve uygun fiyatla buluşturduğumuz ürünlerimize yenilerini ekleyecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hedefimiz yüzde 100 yerli imkanlarla imal edilen 4 zamanlı motosiklet modellerini İzmir Kemalpaşa'daki tesislerimizde üretmektir. Bu konuyla ilgili AR-GE ve yan sanayicilerimizin hazırlanması çalışmalarımız devam ediyor. Sektörümüzde maalesef birbirinin aynı ürünlerin piyasaya sürülmesi neticesinde firmalar tekrara düşmekte. Bu nedenle yeni ürünlerin tespiti ve geliştirilmesinde oldukça titiz hareket ediyoruz. Yeni sezonda motosiklet sektöründe görmeye alışkın olmadığımız bir anlayışla tüketicilerin karşısına çıkacağız. 2013 Bisan için ilklerle dolu olacak."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.