• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

İTO'dan 10 dilde "İzmir Filmi"

İTOdan 10 dilde İzmir Filmi

11.4.2015 19:20 , Güncelleme Tarihi: 11.4.2015 19:20

İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir'i tanıtmak amacıyla 10 dilde, "Yaşanacak Şehir İzmir Filmi"ni hazırlattıklarını söyledi. Demirtaş, "İzmir Ekonomi Üniversitesi'nce hazırlanan bu filmimizi, İzmir'i turistlere, yabancı yatırımcılara tanıtmak isteyen herkes kullanabilir. Bunun için bir bedel ödemeye gerek yok. Üyelerimize ve İzmir'e sıra dışı bir hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Bilgiler güncellendi
Demirtaş, "Bu hedeflere ulaşmamızda kentimizin hak ettiği şekilde tanıtılması büyük önem taşıyor. Daha fazla turist, daha fazla yatırımcı çekebilmemiz için etkin ve başarılı bir tanıtım yapmamız gerekiyor. Bugüne kadar İzmir'i tanıtıcı pek çok doküman hazırladık. 10 dilde İzmir Rehberi bastırıp ücretsiz dağıttık. 2007 yılında da 7 dilde tanıtım filmi yaptırdık. Ama İzmir devamlı gelişen, büyüyen bir kent, tanıtım dokümanlarının da güncellenmesi, değiştirilmesi gerekiyor. Bu yüzden tanıtım filmimizi yeniledik" diye konuştu.
Demirtaş, "İzmir ve ilçelerinde yer alan tarihi ve turistik bölgeler ile serbest bölgeler, sanayi ve organize bölgeleri, tarım arazileri, havalimanı, şehiriçi deniz ve kara ulaşımı gibi kent yaşamını ilgilendiren alanlar, termal tesis ve plajlar, ticaretin gerçekleştiği alışveriş merkezleri, İzmir'in önde olduğu sektörlerin üretim tesisleri pek çok merkezde çekim yapıldı" dedi. Çekimlerde 4k'lık görüntü kalitesini sağlayan son teknoloji kullanıldığını belirten Demirtaş, kara ve hava çekimlerinin yanı sıra su altı çekimleri de yapıldığını da söyledi.

Çekimde diplomatik kriz çıkıyordu
İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından hazırlanan tanıtım filmi için 20 saat çekim yapıldı. Bu çekimlerin yaklaşık yüzde 40'lık kısmını, insansız hava araçlarıyla yapılan hava çekimleri oluşturdu. Film için çekim ekibi 8 bin kilometre yol yaptı. Çekim sırasında demir çelik üretim tesislerinde sıçrayan kıvılcımlardan yanma tehlikesi geçiren ekip, insansız hava aracının kruvaziyer gemisi Costa Pacifica'nın güvertesine çarparak geminin içine düşmesi sonucu diplomatik bir krizin eşiğinden dönmek gibi ilginç olaylar da yaşadı.

İTO'dan 10 dilde "İzmir Filmi" haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN