• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

KOSBİ’den örnek güç birliği

KOSBİ’den örnek güç birliği

25.09.2015, 23:13

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, yatırımlarını işbirliği yaparak hayata geçiriyor Arıtma tesisi, enerji yatırımları ve eğitim projeleri ile öne çıkan, Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgeleri arasında yer alan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) örnek güç birliği çalışmalarına da imza atıyor. Bölgedeki alt yapı yatırımlarını hem kamu kurumları hem de bölge sanayicileri ile işbirliği yaparak ortak projelerle hayata geçiren KOSBİ, yatırımları kısa sürede tamamlarken, sanayicilerin de üretim maliyetlerini azaltıyor. TEİAŞ işbirliği ile bölgeye daha kaliteli enerji için indirici merkez kazandıracak olan KOSBİ, Bölge firmaları Vege, Omya, Oran Tekstil ile de bugüne kadar enerji altyapısının iyileştirilmesini sağladı. Bölge olarak firmalarla ve kurumlarla işbirliğine çok önem verdiklerini bunun meyvelerini de projelerini kısa sürede hayata geçirerek aldıklarını dile getiren KOSBİ Bölge Müdür Yardımcısı Mükremin Zulkadiroğlu, bu işbirliklerinin sanayicinin de maliyetlerinin düşürdüğünü söyledi.

TEİAŞ ile ortak proje

Bölge olarak ortak aklı esas aldıklarını, projelerini bölge sanayicilerinin de görüşlerini alarak şekillendirdiklerini açıklayan Zulkadiroğlu, yatırımcı kurumlarla da iş birliği içinde olduklarını ve bölgenin gelişimini de göz önüne alarak yatırımları yönlendirdiklerini belirtti. Bu anlamda KOSBİ ile birlikte GEDİZ Elektrik şirketinin de bölgeye yönelik enerji ihtiyacının temini amacıyla TEİAŞ nezdinde gerekli görüşmelerin yapılmış ve çalışmaların tamamlanmış olduğunu belirten Zulkadiroğlu, "TEİAŞ Kemalpaşa'ya 380 kV indirici merkez yapılmasını uygun görerek yatırım programına aldı. Bu konuda KOSBİ, Gediz Elektrik ve TEİAŞ ile birlikte üçlü protokol imzalandı" diye konuştu.

KOSBİ’den örnek güç birliği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN