• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

TARKEM'den EBSO'ya ortaklık daveti

TARKEM'den EBSO'ya ortaklık daveti

25.01.2016, 18:24

Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş (TARKEM) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Uğur Yüce, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı, TARKEM'e ortak olmaya davet etti

KADİR KEMALOĞLU

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Ocak ayı Meclis toplantısına katılan Uğur Yüce, TARKEM'in çalışmalarını anlattı. TARKEM'in 29 cami, 9 havranın yanı sıra kiliseler ile 1473 tescilli binanın bulunduğu 270 hektarlık tarihi çarşıya yönelik projenin sadece Kemeraltı'yla kısıtlı olmadığını söyleyen Yüce, Agora ve Kadifekale'nin de bir bütün içinde değerlendirildiğini söyledi. Yüce "Bu bölgede 800 bin ürün çeşidi, günde 150 bin ziyaretçi ve 75 bin çalışan yer alıyor. Burası tam anlamıyla bir açık hava çarşısı ve alışverişin merkezi" dedi.

Kemeraltı için ne istediklerini de açıklayan Uğur Yüce, "Biz bu 270 hektarlık bölgede güvenli yaya yollarının yapılması, ziyaretçilere yönelik rota ve güzergahların belirlenmesi, sosyal yaşam alanlarının yaratılması, 24 saat yaşayan, yüksek katma değerli ürünlerin yapıldığı, çocuk alanlarının olduğu, tescilli tarihi yapıların restore edilerek işlevsellik kazandırıldığı bir bölge istiyoruz" diye konuştu.

Sunumundan ardından EBSO'dan 3 ricası olduğunu söyleyen Yüce, "Şirketimizin 4 hissesini stratejik ortaklara ayırdık. Bunların üçünü Konak Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'ne (İESOB) verdik. Elimizde tek bir hisse kaldı. EBSO'nun bu hisseyi alarak ortak olmasını istiyoruz. Çünkü orada imalat ve üretim yapılıyor. Belki organize sanayi bölgelerimizden biri ortak olmak isteyebilir. İkinci ricam ise imalat yapılan bu bölgede Ege İhracatçı Birlikleri ve İESOB'nin bir kümelenle çalışmasın yapmasıdır. Son ricamız da İzmirlilerden olacak. 2017 yılı Mart ayında şirketimizi halka açacağız. İzmirlilerin de bu şirkete ortak olmasını istiyoruz. Böylece dev bir şirket kurup ne denli başarılı olacağımızı herkese gösterebiliriz" dedi.

Konuşmaların ardından EBSO Başkan Vekili İbrahim Gökçüoğlu ile Meclis Başkanı Salih Esen sunumu nedeniyle Uğur Yüce'ye plaket verdi.

TARKEM'den EBSO'ya ortaklık daveti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN