"Aykut Yenice İLGO'yu kendi çiftliği gibi yönetiyor"

Giriş Tarihi:20.03.2017, 14:36 Güncelleme Tarihi:20.03.2017, 14:36

EMİRHAN ERGEN (HABER MERKEZİ)

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası (İLGO) Başkan Adayı Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası'nın sahibi Alpay Okyay 12 Şubat'ta olağanüstü kongre kararı alıp daha sonra bu kararından vazgeçen İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Aykut Yenice'yi sert sözlerle eleştirdi. Okyay, "Camia benim etrafımda kenetlenince sayın Aykut Yenice kongreden de vazgeçti. Aksini iddia ediyorsa, verecek cevabı varsa, Hodri Meydan. Kendisini er meydanına davet ediyorum. Yüreği yetiyorsa en kısa sürede kongreyi yapsın." Dedi.

Kordon Otel'de Aday Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenleyen, Okyay, seçim sürecini değerlendirerek, Aykut Yenice'nin aldığı genel kurul kararını uygulamaya davet etti.

Oda borç içinde

Okyay, mevcut Başkan Yenice'nin hiçbir açıklama yapmadan olağanüstü kongre kararını iptal etmesinin kabul edilemez olduğunu ifade ederek, "Adil Müftüoğlu'ndan kalan parayı bitirdin. Konak'taki daireyi sattın. Kaynaklar'daki üç dönüm araziyi de sattın. Bugün odamız borç içerisinde. Oda Tarihinde ilk kez icra memurları odayı mesken haline getirdi. Bunların hepsi belgeli. Bu işin maddi boyutu. Hizmet olarak hangi sorunumuzla ilgilendin. Üyelerimizin belediye ve zabıta ile sıkıntıları oldu, ilgilenilmedi. Yemek çekleri bize ortak oldu . Gusto kart çıkardı, başaramadı. İşletmelerimize çeşitli kurumlardan cezalar yazıldı, ilgilenilmedi. Maliyetlerimiz aldı başını gidiyor. Bir çözüm üretemedi. Basit bir fiyat tarifesi bile çıkartılmadı" diye konuştu.

Yüreğin varsa kongreye çık

Okyay, Yenice'nin bir daha başkan seçilememekten korktuğu için olağanüstü kongreyi iptal kararı aldığına dikkat çekerek, "İzmir'in en büyük odalarından birisini olan odamızı kendi çiftliği gibi yönetiyor. Camiaya hiçbir açıklama yapmadan kendi keyfine göre hareket ediyor. Üyeye hesap vermekten, benim karşıma çıkmaktan kaçınıyor. Üyelerin canına tak etti, kimseden destek bulamıyor. Camia benim etrafımda kenetlenince kongreden de vazgeçti. Aksini iddia ediyorsa, verecek cevabı varsa, Hodri Meydan. Kendisini er meydanına davet ediyorum. Yüreği yetiyorsa en kısa sürede kongreyi yapsın." dedi.

"En iyi hizmeti biz getireceğiz"

Okyay, Başkan seçilmesi halinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte oda ve üyelere hizmet için gece gündüz çalışacağını ifade ederek, "Yemek çekleri ile ilgili Avrupa'daki örnekleri baz alıp profesyonel dosyalar hazırlayarak çözüm üreteceğim. Bırakın Aykut Yenice gibi üyelere icra yapmayı, üyelerimize ücretsiz avukat desteği vereceğim. Et, sebze, tüp, yağ gibi giderlerimiz için üyelerimize uygun fiyata mal almalarını sağlayacağım. Türk mutfağını her platformda çeşitli organizasyonlar ile tanıtacağım. Böylelikle tüketiciyi de fastfood kültüründen uzak tutacağım. Dergilerle her ay üyelerin bölge bölge tanıtımını yapacağım. Üyelerimize en iyi hizmeti veren kurum haline getireceğim." dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.