• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Konutta yeni bir kampanya geliyor

Konutta yeni bir kampanya geliyor

29.8.2017 19:09 , Güncelleme Tarihi: 29.8.2017 19:09

Bayram sonrasında konut sektörünün hareketlendirilmesi için yeni bir kampanya başlatılacak.
Taksitlerin 2019 yılına kadar ertelenebileceği, düşük faizli, kolay ödeme sistemine sahip olacak kampanya şimdiden merakla bekleniyor.
Konut sektöründe geçtiğimiz aylarda sektörü hareketlendirmek adına çeşitli kampanyalar hazırlanmıştı. Gerçekleştirilen kampanyaların yoğun ilgi görmesinin ardından pek çok kişi ev sahibi olmuş ve emlak sektörünün de yaşanan yoğunluktan dolayı son derece memnun olduğu belirlenmişti. Bayram sonrasında daha farklı özelliklere sahip olan yeni bir kampanyanın başlatılmasına karar verildi. Gayrimenkul sektörünü derinden etkilemesi beklenen bu kampanya bir anlamda fırsat olarak değerlendiriliyor.
Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların bu fırsatları kesinlikle değerlendirmeleri öneriliyor.
Darbe girişiminin ardından pek çok sektörde olduğu gibi emlak sektörü de derinden etkilenmiş ve bu izlerin silinebilmesi için hükümet destekli çeşitli seferberlik çalışmaları başlatılmıştı. Bu çalışmaların ardından gayrimenkul sektörünün yaşadığı sıçrama olumlu bir adım olarak değerlendirilmişti.

DÜŞÜK FAİZLİ OLACAK

Bayram sonrasında gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar sonrasında yeni bir seferberliğin başlatılması bekleniyor. Başlatılacak kampanya sonrasında en çok ev sahibi olma hayalleri kuran kiracıların mutlu olacakları öğrenildi.
Satışı gerçekleştirilecek evler için çekilecek kredilerin taksitlerinin son derece düşük olması bekleniyor.
Böylece vatandaşların ödeme zorlukları yaşamaları da engellenmiş olacak.
Başka bir seçenek ise daha önce hiç kullanılmamış ilk kez hayata geçirilecek bir çalışma olacak.
İsteyen vatandaşların taksit ödemelerini 2019 yılının Ocak ayına kadar erteleme imkanlarının bulunduğu açıklandı. Düzenlenecek kampanyanın özellikle ev sahibi olmak isteyen kiracıları hedef aldığı öğrenildi.

Konutta yeni bir kampanya geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN