• BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Kuaförler festivalde buluştu

Kuaförler festivalde buluştu

5.10.2017 23:34 , Güncelleme Tarihi: 5.10.2017 23:34

İzmirli kuaförler, ilk kez düzenlenen İzmir Hair Make-Up Festivali'nde hünerlerini sergiledi. İzmir Kuaförler ve Manikürcüler Odası tarafından düzenlenen festivalde sahne alan 20 kuaför, mankenlerinin saçlarında canlandırdıkları modellerle izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Fuar İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen festivale Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, İzmir Ticaret İl Müdürü Şahin Ersü, diğer illerden ve İzmir'den oda başkanları ile çok sayıda kuaför ve aileleri katıldı. Saç şovların yapıldığı festivalde ayrıca Gülsemin Demir söyleşisi, dans ve stand up gösterileri, makyaj ZFC etkinliği, Can Tümenci özel şov izleyenlere renkli dakikalar yaşattı.

GELENEKSEL HALE GELECEK

Festivalin açılış konuşmasını yapan İzmir Kuaförler ve Manikürcüler Odası Başkanı Sezai Apaydın, festivale uluslararası statü kazandırmak istediklerini söyledi. Festivali her yıl geliştirerek gelenekselleştireceklerini kaydeden Apaydın, "Hünerlerimizi sergilemek ve yeteneklerimizi geliştirmek için bu tür etkinlikler çok önemli. Biz büyük bir aileyiz. Bu şekilde hem birbirimizi daha iyi tanıyıp kaynaşacağız, hem de mesleğimize katkı sağlayacağız" dedi.

'ESNAF YAŞAMIN PARÇASIDIR'

Kuaförlerin birer sanatçı olduklarına dikkat çeken Zekeriya Mutlu ise, esnaf sanatkarların insan hayatının her aşamasında etkin rol oynadıklarını belirtti. Mutlu, "Doğumdan ölüme esnaf sanatkarlar insan yaşamının bir parçasıdır. Bir nişana, eğlenceye, düğüne gitmeden de insanlar size gelirler. Sizler de duygularınızı sanatınızla yoğurup onların saçlarına yansıtır, güven ve moral aşılarsınız" diye konuştu. Federasyon olarak kanuni düzenlemelerle üyeleri rahatlatma çabası içinde olduklarını hatırlatan Federasyon Başkanı Bayram Karakaş ise bu tür etkinliklerin mesleğin gelişimini sağladığını kaydederek, "Salonlarımızda dinlediğimiz müziklerin telif hakları ve değişen Türk Ticaret Kanunu konusunda İzmir Birliği ile çetin mücadeleler verdik. Çıraklık kanunu değişti. Sizlerin yüklediği misyonu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Kuaförler festivalde buluştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN