• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

işçinin “en mutlu” günü

Taşeron işçinin “en mutlu” günü

02.01.2018, 23:07

Taşeron işçilere kadro hakkı getiren yasal düzenlemeyle binlerce taşeron işçi gibi İzmirli Ömer Faruk Candaş da (27) yeni yıla sevinçle girdi. Yeni yılda kadroya geçme imkanına kavuşan taşeron işçiler, gerekli evrakı ilgili birimlere sunarak müracaatlarını yapıyor. İzmir'de özel bir güvenlik firmasınca kamu kurumunda güvenlik görevlisi olarak istihdam edilen Candaş da kadro heyecanıyla güne uyandı. Candaş ve mesai arkadaşları, gerekli evrakları ilgili birimlere sunarak başvurularını tamamladı.
Hükümetin taşeron işçilere kadro vermesinden dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Candaş, kendisini artık güvende hissettiğini vurguladı. Candaş, "Kadro geldi, mutluyuz. Bizim için güzel oldu, arkadaşlarımız adına da çok sevindik. Bu düzenlemede emeği geçen devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz." dedi. Anne Emine Candaş da aile olarak kadro verilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını anlattı. Anne Candaş, "Şimdi sırada evlilik var." ifadelerini kullandı.

SGK'DAN TAŞERON İŞÇİLERE UYARI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) taşeron işçilerin kadroya geçirilme şartlarından olan, emekliliğe hak kazanmamış olmalarıyla ilgili belgenin, başvuru sürecinde değil, sürekli işçi kadrosuna veya işçi statüsüne geçirilmeden önce ibraz edileceğini duyurdu.

Taşeron işçinin “en mutlu” günü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN