• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hedef önce Akdeniz sonra Karadeniz

Hedef önce Akdeniz sonra Karadeniz

03.01.2018, 21:00

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak, Türkiye’nin Akdeniz ve Karadeniz’de petrol ve gaz arama çalışmalarına yoğunlaştığını söyledi

Milano Finanza Gazetesi için bir yazı kaleme alan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin Akdeniz ve Karadeniz'de petrol ve gaz arama çalışmalarına yoğunlaştığını söyledi. Bakan Albayrak, İtalya'nın önde gelen ekonomi gazetelerinden Milano Finanza için hazırladığı yazıda, Türkiye'nin enerji alanındaki atılımlarını anlattı.

DEPREM ARAŞTIRMALARI

TANAP ve Türk Akımı gibi projelerin devam ettiğini belirten Albayrak, Türkiye'nin üretim konusunda da çalışmalar yaptığına dikkat çekerek "Akdeniz ve Karadeniz'de petrol ve gaz arama çalışmaları üzerinde yoğunlaşmaya başladık" dedi. Akdeniz'deki deprem araştırmalarını yürütmek üzere daha şimdiden yoğun çalışmalar yapıldığını ifade eden Bakan Albayrak, "Önümüzdeki dönemde aynı çalışmayı Karadeniz için de yapmayı planlıyoruz. Bu çalışmaları takiben, söz konusu her iki denizin potansiyellerini ortaya koyacak ve aynı zamanda da Türkiye'de ve bölgemizdeki tedarik güvenliğine katkıda bulunacak araştırma ve delme faaliyetleri gerçekleştirilecektir." ifadelerini kullandı.

Hedef önce Akdeniz sonra Karadeniz haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN