• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İş dünyasından Afrin harekatına tam destek

İş dünyasından Afrin harekatına tam destek

22.01.2018, 23:11 Güncelleme Tarihi: 23.01.2018,00:22

’nin terör koridoruna izin vermeyeceğine vurgu yapan iş dünyası temsilcileri, “Kararın arkasındayız. Mevzu ülke güvenliği olduğunda her zaman ve her türlü fedakârlığa hazırız” mesajı verdi

"Mevzu ülke güvenliği olduğunda her zaman ve her türlü fedakârlığa hazırız" diyen iş dünyası, Afrin operasyonuna tam destek verdi. Türkiye'nin terör koridoruna izin vermeyeceğine vurgu yapan iş dünyası temsilcileri, "Kararın arkasındayız" dedi. İş dünyası Suriye'nin Afrin bölgesinde teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan Zeytin Dalı Harekatı konusunda kenetlendi. Türkiye'nin güneyinde bir terör koridoruna izin vermeyceğini defalarca dile getirdiğine dikkat çeken iş adamları, uluslararası kurallardan doğan hakkın kullanıldığını belirterek, "Türkiye'nin güvenliği söz konusu olduğunda, ekonomik sonuçların ne olacağı önemini kaybeder" görüşünde birleşti.

HUKUK ÇERÇEVESİN DE

Afrin operasyonunun piyasalar tarafından günler öncesinden fiyatlandığını belirten uzmanlar ekonomiye etkisinin olmayacağını söyledi.
Ayrıca belirsizliğin ortadan kalkması nedeniyle kısmen olumlu yanı olduğu da belirtildi. Ziraat Bankası Ekonomisti Bora Tamer Yılmaz, "Türkiye, operasyonu uluslararası toplumun bilgisi dahilinde uluslararası hukuk çerçevesinde sürdürmekte. Harekât planlandığı gibi sürdükçe piyasa oynaklığını etkilemeyecek. Hedeflere ulaşıldıkça piyasaya pozitif yansımalarını görebiliriz" dedi. İntegral Menkul Değerler Araştırma Direktörü Tuncay Turşucu ise, piyasaları ciddi anlamda bozacak bir gelişme öngörmediğini kaydederek, "Olumsuz bir gelişme olmazsa, borsa tekrar yükselir, dolar düşer" dedi.

İŞ ÇEVRELERİ KENETLENDİ

Türk Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİ AD) Yönetim Ku rulu Başkanı Erol Bilecik: Terör odaklarına karşı haklı mücadelede yüreğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte. Dileğimiz, kahraman askerlerimizin zaferi ve yurda sağ salim dönüşleridir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TO BB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Bölgede huzur ve güvenliğin sağlanması açısından başlatılan harekat, terör örgütlerine gereken mesajı verecektir.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK ) Başkanı Nail Olpak: Önceliklerimizin başında, güvenliğimiz geliyor. Ülkemizin güvenliğini ve bölgenin barışını sağlamak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan operasyonunun başarıyla amacına ulaşmasını diliyorum.

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi : Sadece ihracatçılarımızın değil, 80 milyonun duaları Mehmetçiğimiz ile birlikte. Kahraman ordumuza her zaman olduğu gibi sonuna kadar güveniyoruz. Söz konusu operasyonu da destekliyoruz. Bu harekat ile ülkemize bu hat üzerinden yapılan tacizlere 'dur' denilmiştir. İnşallah, zulüm hükümdarlığı kuran tüm terör örgütleri bölgeden temizlenecek ve coğrafyamızda huzur yeniden yeşerecek.

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş: Kalbimiz ve dualarımız Afrin'de terör örgütlerine karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatında canlarını ortaya koyan Mehmetçiklerimizle birlikte. Bu harekat terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen bir harekattır.

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar: Ülkemizin güvenliği için başlatılan Zeytin Dalı operasyonunda Allah ordumuzu muvaffak etsin. Gün birlik beraberlik günüdür.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİ AD) Başkanı Abdurrahman Kaan: Bu operasyon en başından sonuna kadar meşrudur. İş dünyası olarak destekliyoruz.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİ AD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü: Türkiye mazlum ve mağdurlar için güvenilir bir liman olurken; aziz milletimiz darda kalana ulaşan yardım eli olmuş, şanlı bayrağımız güvenin teminatı ve yarınlara olan umudun adı olmuştur. Zeytin Dalı Harekatı en başından sonuna kadar meşrudur ve bu noktada herhangi bir tereddüt asla yoktur.

Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Aydın Buğra İlter: Türkiye, ciddi bir terör tehdidi oluşturan bu duruma ve son günlere bu bölgeden topraklarımıza açılan taciz ateşlerine engel olmak amacıyla meşru müdafaa hakkının kullanmaktadır. Bu operasyon bölgedeki terör örgütlerini hedef almaktadır. Kalbimiz Mehmetçiklerimizle birliktedir.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk: Kahraman Mehmetçiğimize tüm ihracatçılarımız adına muvaffakiyetler dileriz.
Uluslararası hukukun devletimize tanıdığı meşruiyet çerçevesinde gerçekleştirilen bu operasyonun, adının çağrıştırdığı şekilde, bölgemizde barış ve huzurun tesisine mutlak katkı sağlayacağına inancımız tamdır.

KADİR KEMALOĞLU

İş dünyasından Afrin harekatına tam destek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN