• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ndan muhteşem final

Tarım Fuarı’ndan muhteşem final

04.02.2018, 23:22

13. Uluslararası Agroexpo dün görkemli bir finalle ziyaretçilere kapılarını kapattı. 300 bin kişinin gezdiği ve sektördeki son yeniliklerin tanıtıldığı fuar katılımcılardan tam not aldı

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen, Uluslararası Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı dün muhteşem bir finalle kapanırken, sektörde faaliyet gösteren üreticilerin ve firmaların beklentilerini karşılayıp tam not aldı. Dört gün süren, Türk tarım sektörünü ve üreticileri bir araya getiren fuara 60 ülkeden 850 üretici ve firmalar ile 300 bini aşkın ziyaretçi katıldı. Fuarda bir çok aktivite ve bilgilendirici paneller düzenlenirken ziyaretçileri eğlendirecek yarışmalar da yapıldı. Binlerce ziyaretçinin akın ettiği Uluslararası Agroexpo Tarım ve Hayvancılık Fuarı, her yıl olduğu gibi bu yıl da tarım sektörünün Türkiye'deki en önemli buluşma noktası oldu. Yoğun ilgi gören fuar süresince katılımcılar tarım ve hayvancılık alanlarındaki en son gelişmeleri ve yenilikleri ziyaretçilere sunma fırsatı yakaladı.

RENKLİ YARIŞMALAR

Fuarın ana teması olan Tarım 4.0 Forumları, İzmir Ticaret Borsası ev sahipliği ile düzenlenen Agroexpo Süt ve Et Forumu, 2018 Model Traktör Lansmanı, İzmir İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği tarafından gerçekleştirilen Ağır Abiler Yarışıyor Boğa Yarışması ve Boğa Irk Tanıtımları, İzmir İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından organize edilen Genç Çiftçiler Yarışıyor Bilgi Yarışması, Tarım Makinaları İnovasyon Sunumları ve Koyun Keçi Güzellik Yarışması gibi birçok eğitici ve eğlendirici etkinlik, 4 gün boyunca katılımcı ve ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Fuarın son günü Tire Süt Kooperatifi ve Pınar'ın düzenlediği yoğurt yeme yarışmaları yapıldı. Tire Süt Kooperatifinin düzenlediği yarışmada erkekler, Pınar'ın düzenlediği yarışmada ise bayanlar yarıştı. Yarışmada birinci olanlara süt, yoğurt, peynir gibi ürünlerin bulunduğu hediye paketleri verildi.
Ayrıca Türk Traktör firması tarafından Yarışma Bilinçli Çiftçi Güvenliği Tarım Sunumu yapıldı.

TUĞÇE VARDAR

Tarım Fuarı’ndan muhteşem final haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN