• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bergama ’den eğitime büyük destek

Bergama OSB’den eğitime büyük destek

06.02.2018, 23:11

Bergama Organize Sanayi Bölgesi, sanayicilerin büyük eksikliğini duyduğu nitelikli personel açığının kapatılması için Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğine giderek, mesleki ve teknik eğitime büyük destek sağladı. Bergama OSB'de 15 bin metrekarelik parsel "BOSBİ Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" yapımı için bedelsiz olarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne verildi. Ege Bölgesi Sanayi Odası Başkan Vekili ve Bergama OSB Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Gökçüoğlu, Bergama OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Telek, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ile Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, Bergama Ticaret Odası Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen törende protokole imza attı. Törene Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan ve Belediye Başkanı Mehmet Gönenç de katıldı.

NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ

Katma değeri yüksek üretim için Bergama'nın yanı sıra çevre şehirler için de önem taşıyan BOSBİ Tematik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde müfredat, yöredeki sanayinin ihtiyaçlarına göre belirlenecek, öğrenciler eğitim aldıkları bölümlerle ilgili teknik eğitimlerini yönlendirilecekleri firmalarda yapacakları stajla pekiştirecek ve mezun olduktan sonra profesyonel çalışma hayatına atılacak. Gökçüoğlu, "Anadolu ve Meslek Lisesi'ne yer tahsisi yapan ilk bölgeyiz. Bu gurur Bergama'ya yakışacak" derken, Ürper ise, yeni liseyle sanayiciler için eğitimli iş gücü sağlanacağını söyledi.

ERDAL ÇARBOĞA

Bergama OSB’den eğitime büyük destek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN