• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kreşteki her çocuğa devlet yardımı geliyor

Kreşteki her çocuğa devlet yardımı geliyor

13.02.2018, 23:11

Hükümet, yeni dönemde çalışan annelere nefes aldıracak yeni adımlar atıyor. Ekonomi paketi kapsamında işverene brüt asgari ücretin yüzde 15'ine kadar (bu yılki rakamlar üzerinden 304 liraya kadar) olan tutar içinden sağlanan kreş desteği, ücret gelirinden düşülecek. Hükümet bu desteği bir adım öteye taşıyarak, oranı yüzde 50'ye çıkaracak. Böylece kreş desteğindeki tutar bin liraya ulaşacak. Kreş desteğine yönelik talepleri anımsatan Bakan Ağbal, "Bu oranı yüzde 50'ye kadar çıkarma konusunda düzenleme yapmak istiyoruz. Düzenlemenin önümüzdeki dönemde küçük çocuğu olan kadın çalışanlarımız açısından büyük bir imkânın da önünü açacağını söyleyebilirim" dedi.

İSTİHDAMA TEŞVİK

Pakette, işyerinde kreş hizmeti verilmemesi ve ödemelerin doğrudan kreşe yapılması şartıyla, her bir çocuk için bu yıl aylık 304.4 lirayı geçmemek üzere destek öngörülüyor. Bakan Ağbal'ın dikkat çektiği düzenleme, Meclis görüşmeleri sırasında önerge ile gerçekleştirilecek. Böylece Bakanlar Kurulu, kreş desteğini bin liraya kadar çıkarabilecek. Kadınların çalışma hayatına katılmasının teşviki amacıyla işverenlerce ödenen kreş yardımına gelir vergisi istisnası da sağlanıyor.

HAZAL ATEŞ

Kreşteki her çocuğa devlet yardımı geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN