• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ulusal Oscarları ’in

Ulusal Tarım Oscarları İzmir’in

13.02.2018, 23:14 Güncelleme Tarihi: 14.02.2018,00:21

Tire Süt Koopertifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, "Yaşama Dokunanlar Platformu" tarafından düzenlenen Ulusal Tarım Oscarları yarışmasında İzmir'den iki kooperatifin ödül aldığını söyledi. Eskiyörük, "Tire Süt Kooperatifi Kaymaklı Organik Yoğurt ile İğdeli Kooperatifi de Tulum Peyniriyle Oskara layık görüldü" dedi. "Bu başarı İzmir'in başarısı, gurur İzmirlilerin gururudur" diyen Eskiyörük, şöyle konuştu: "Kırsal kalkınma hibeleri ile kooperatiflerin tesis kurmasında destek olan Tarım Bakanlığımıza, yerelden kalkınma hamlesiyle kooperatiflerin marka olmasını sağlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne, üreticilerimize ve tüketicilerimize teşekkür ederiz."

HER İLÇEYE KOOPERATİF

İzmir'in tarım ve kooperatifleşme alanında önemli yol kat ettiğini belirten Eskiyörük, "Her ilçede bir Tire Süt Kooperatifi yaratırsak tarımda sorun kalmaz.
Bunu da doğru destekleme politikası ile yapabiliriz. Çiftçiye para kazandıran sistemi kurduğumuzda, kooperatifleşmeyi geliştirip üretim planlamasıyla tarım ürünleri ihracatı yapan bir Türkiye yaratabiliriz" diye konuştu.

NADİR UYSAL

Ulusal Tarım Oscarları İzmir’in haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN