• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’den 6.2 milyon kişi yararlanacak”

“AGİ’den 6.2 milyon kişi yararlanacak”

14.02.2018, 23:12

Medeni hal, çocuk sayısı ve eşin çalışma durumuna göre değişen Asgari Geçim İndirimi desteği milyonlarca çalışanın bütçesine katkı sunuyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, asgari geçim indirimi desteğinden çocuk ve eşlerle birlikte 18 milyon vatandaşın yararlandığını söyledi. Asgari ücretteki yüzde 1.4 artışla beraber çalışanın asgari geçim indirimi de arttı. Bu yıl için en düşük AGİ 152.21 lira, en yüksek de 258.76 lira oldu. Meclis'te görüşmeleri süren ekonomi paketiyle asgari ücretlinin vergi yükü sabitlenerek, asgari ücretin kalıcı olarak yıl içinde azalması önlendi. Maliye Bakanı Ağbal, 2 yıldır geçici olarak yapılan düzenlemeyi kalıcı hale getirmiş olduklarını söyledi.

İŞVERENE DENETİM

Güvenlik Bakanlığı, çalışanın asgari geçim indirimine hileli şekilde el koyan işverenleri mercek altına aldı. Bakanlığa gelen ihbar, şikâyetler doğrultusunda program dışı teftişler yapılırken, işçilere asgari geçim indirimini ödemeyen işverenlere idari para cezası kesiliyor.

Hazal ATEŞ

“AGİ’den 6.2 milyon kişi yararlanacak” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN