• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar'a ödül

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 6 farklı kategoride verilecek ödüller ile ilgili bilgi verirken, “Kadınlarımızın enerji ve maden sektörlerine olan katkısını artırmayı ve toplumsal farkındalık uyandırmayı hedefliyoruz. Kadınlar Türkiye’nin enerji alanındaki güçlü yarınlarına büyük değer katacak” dedi

'Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar'a ödül

21.02.2018, 00:00 Güncelleme Tarihi: 21.02.2018,01:10

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye'de bir ilke imza atarak bugüne kadar enerji ve maden alanında yaptığı çalışmalarla sektöre katkı sağlayan kadınları ödüllendirecek.
Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımı ile düzenlenecek ödül töreninde 6 farklı kategoride ödüller verilecek.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak konu ile ilgili verdiği bilgide, "Milli Enerji ve Maden Politikamız kapsamında gerçekleştirdiğimiz bu proje ile kadınlarımızın enerji ve maden sektörlerine olan katkısını artırmayı; bu alanlarda başarılara imza atan kadın profesyonellere dikkat çekerek, toplumsal farkındalık uyandırmayı hedefliyoruz" dedi.

ÇOK ÖZEL KATEGORİLER

Enerji ve maden alanlarında kadınların daha çok yer aldığı bir iklimin oluşturulmasının, Türkiye'nin enerji alanındaki güçlü yarınlarına büyük değer katacağını vurgulayan Albayrak, bu yıl ilki düzenlenecek ödül töreninin geleneksel hale gelmesini amaçladıklarını ifade etti.
Enerji ve maden sektörünün gelişme ve büyüme hedeflerine de önemli katkı sunacak program kapsamında, "İş Dünyası Ödülü", "Akademi Ödülü", "Kadın Profesyonel Ödülü", "Örnek Şirket Ödülü", "Yılın Girişimcisi Ödülü" ve "Yılın Kadını Jüri Özel Ödülü" başlıklarında ödüller verilecek.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tüm kategoriler için üniversitelerden, enerji ve maden şirketlerinden, kadın sivil toplum kuruluşlarından adaylarını istedi.
Aday süreci tamamlanırken, her kategoride ödül kazanacak kişileri çok özel bir jüri heyetinin belirleyeceği ifade edildi.

JÜRİDE HÜLYA KOÇYİĞİT DE VAR

Türkiye 'nin enerjisine katkı sunan kadınlara ödül verecek heyette hem maden hem de sanat dünyasında yer alan önemli isimler puanlama yapacak.

Jüri heyetinde Güler Sabancı, Ferit Şahenk, Hülya Koçyiğit, Meltem Demirören, Prof. Dr. Erişah Arıcan, Serra Akçaoğlu, Gülsüm Azeri, Nilüfer Bulut ve Sare Aydın Yılmaz yer alacak.

200'DEN FAZLA ADAYLIK BAŞVURUSU İNCELENECEK

200'den fazla ismin adaylık başvurularının incelemeye alındığı ödül töreni kapsamında verilecek ödül kategorileri de şu şekilde olacak:

AKADEMİ ÖDÜLÜ: Enerji ve maden alanında uluslararası ödül veya projeye imza atmış ya da uluslararası alanda en fazla makaleye imza atmış kadın akademisyenler arasından seçilecek isim.

PROFESYONEL ÖDÜLÜ: Enerji ve maden alanında çalışan, konumu ya da pozisyonu fark etmeksizin, sektöre katkı sağlayan işlere imza atmış kadın isme verilecek.

İŞ DÜNYASI ÖDÜLÜ: Enerji ve maden alanında çalışan, üst düzey görevde bulunan; sivil toplum ve sosyal sorumluluk alanlarında çalışmalara imza atmış, bu alanlarda bir proje içerisinde yer almış kadın isme verilecek.

GİRİŞİMCİ ÖDÜLÜ: Enerji ve maden alanında çalıştığına bakılmaksızın, girişimcilik alanında yaptığı çalışma ile kadınlara örnek olabilecek bir isme verilecek.

ÖRNEK ŞİRKET ÖDÜLÜ: Sektörde en yüksek oranda kadın çalıştıran firmaya verilecek.

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Elde ettikleri başarılar, imza attıkları çalışmalar ve toplumda üstlendikleri sorumluluk ile kadınlara ilham olan bir isme verilecek.
Ödül Töreni 6 Mart Salı Günü, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek.

'Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar'a ödül haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA