• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

'Üçgen’de trafik sorununu bitirdik’

'Üçgen’de trafik sorununu bitirdik’

08.03.2018, 22:06

Başkanı , “Yakında tamamlayacağımız Üçgen Köprülü Kavşakları ile kentin kalbinde kesintisiz trafik akışı sağlanacak. Üçgen’de trafik sorununu tarihe gömüyoruz” dedi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tamamlama aşamasına getirdikleri Üçgen Köprülü Kavşaklarında incelemelerde bulundu.

110 BİN ARAÇ GEÇECEK

Günde ortalama 110 bin aracın kullandığı dev projenin tamamlanması ile birlikte Üçgen'de kesintisiz trafik akışının başlayacağını ayrıca 2-2.5 yılda sağlanacak yakıt tasarrufuyla kavşakların maliyetinin fazlasıyla çıkacağını belirten Başkan Zolan, "Üçgen'de trafik sorununu tarihe gömüyoruz" dedi. İzmir, Ankara ve Antalya karayollarının kesişim noktasında bulunan projeyi inceleme gezisine Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve Ali Aydın ile birlikte daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.
Başkan Zolan, İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya gidiş yönünün ardından dün de Antalya-İzmir istikametinin trafiğe açıldığı Üçgen'de gazetecilere şu bilgileri verdi:

ULAŞIMIN KALBİ BURASI

"Biliyorsunuz burada özellikle akşam ve sabah saatlerinde 4-5 defa kırmızı ışık görmeden geçemiyorduk.
110 bin aracın her birinin burada 10-15 dakika beklediğini düşünün, yaktığı yakıtı düşünün. 2-2.5 yıl içinde, burada araçlar beklerken boşa harcanan akaryakıtın bedeli bu projenin bedelini fazlasıyla karşılayacak.
Sürücüler ışıkta beklemesin istedik. Denizli'nin kalbinde trafikten dolayı sıkıntı oluşmasın istedik.
34 proje arasından seçim yaptık. Bu yapılan kendi öz projemizdir." Denizli'nin kalbinde yaşama geçirdikleri projede kalp figürü oluştuğunu vurgulayan Başkan Zolan şunları söyledi:

"Gerçekten Denizli'nin kalbine benzer bir görsel çıktı. Ulaşımın kalbi burada atıyor. İzmir'den Antalya'ya gidiş yönünü trafiğe açmıştık. Dün de Antalya'dan İzmir'e gidişi açtık. Şu anda Ankara'dan Antalya'ya gidiş açık. Ankara'dan üst toplayıcı yollardan İzmir'e gidiş de açık. Ankara-İzmir yönünde karşılıklı gidiş gelişi de inşallah kısa sürede açacağız. Şu anda yaya köprülerimizin de çalışmaları yapılıyor."

"DENİZLİMİZİN SEMBOLÜ OLACAK"

Aralık 2016'da başladıkları projeyi 15 ay içinde tamamlamış olacaklarını vurgulayan Başkan Osman Zolan, şöyle konuştu: "Burada çok büyük emek var. Yer altında 616 kazık var. Bazılarının uzunluğu 53 metreyi buluyor. Bunlar görünmeyen yatırımlar. Burada 70 bin metreküp beton kullanıldı. 7 bin ton da demir. Üçgen'le birlikte ulaşım daha da rahatlayacak. Denizlimizin sembolü haline gelecek bir yapı ortaya çıktı."

'Üçgen’de trafik sorununu bitirdik’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN