• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yeşilyurt esnafı çehresini değiştiriyor

Yeşilyurt esnafı çehresini değiştiriyor

11.03.2018, 23:16

Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası kendini yenileyen, ilçenin ihtiyaçlarını karşılayan projeleri hayata geçiriyor. 7 katlı hizmet binasında Yeşilyurt'un ihtiyaçlarına cevap verecek tesisler oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Yeşilyurt Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Argun, "Esnaf sanatkarlar halkın içinde yaşayan, toplumun çoğunluğunu oluşturan mozaiklerimizdir. Böyle bir kesimin temsilcileri olarak üyelerimize hizmet verirken toplumsal yararları da ön planda tutmaya özen gösteriyoruz. Örneğin odamız yeni binasına geçene kadar 5 yıl Karabağlar Kaymakamlığı'nı hizmet binasında misafir etmiştir. Bundan sonra da Yeşilyurt'un ihtiyaçlarına hizmet veren tesisleri hayata geçireceğiz" dedi.

EĞİTİM MÜJDESİ

Odayı ziyaret eden Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık Tunç'a yeni planlamalar hakkında bilgi veren Argun, "Bodrum katımızda düğün, toplantılar ve seminerler için kullanılan salonumuz yer alıyor. Giriş katımız oda ve kefalet kooperatifi hizmet merkezi. Her katımız 200 metrekare. Diğer beş katımızı bir adet 2 artı 1 ve iki adet 1 artı 1 misafirhane ve lokal olarak dizayn edeceğiz. Havalimanı yolu üzerinde olan ve önemli bir nüfus ve ticaret hacmi bulunan Karabağlar ilçesinde otel bulunmadığını tespit ettik. Misafirhanenin ilçenin önemli bir eksiğini gidereceğine inanıyoruz" diye konuştu.
Kaymakam Sadık Tunç ile uzun yıllardır işbirliği içinde çalıştıklarını da hatırlatan Argun şunları söyledi: "Odamızı ziyaret eden Karabağlar Kaymakamımız Tunç ara elaman ihtiyacını temin için her türlü desteğe hazır olduğunu ifade etti. Kendisinden mesleki eğitim vereceğimiz okulları inşa edeceğimiz, 2 adet 13'er dönümlük yer sözünü aldık. Herkes doktor, savcı, hakim olamaz. Bir berber, bir terzi, bir marangoz çırak bulamıyor.
Bu kadar işsiz varken biz çalıştıracak sanatkar bulamıyoruz. Bu Türkiye'nin kanayan yarası. Ara elaman, ehil sanatkar yetiştirmek bize göre kalkınmayı hızlandıracak bir memleket meselesi. Hem okulda teorik hem işyerinde pratik yapabilen ve geçimini öğrenci iken sağlamaya başlayan gençler yetiştirmeye ağırlık vermeliyiz."

ÖRNEK BİR YÖNETİCİ

Kaymakam Mehmet Sadık Tunç'un yetkilerini en doğru şekilde kullanmayı iyi bilen ve toplumun yararına yapılacak çalışmalarda inisiyatif sahibi olan örnek bir yönetici olduğunu vurgulayan Oda Başkanı Argun, "Kendisini tanımaktan ve beraber çalışmaktan gurur duyuyoruz.
Türkiye'nin böyle etkin ve sorumluluk sahibi yöneticilere ihtiyacı var. Örneğin sayın Tunç hastaneler ve karakollar başta olmak üzere tüm kurumları denetleyen ve benim de üyesi olduğum bir komiteyi hayata geçirdi. Her şey toplum için, her şey insan için" görüşünü dile getirdi.

MUTLU'YA TEŞEKKÜR

Hizmet merkezini yenilerken İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu'dan da önemli destekler gördüklerine dikkat çeken Mehmet Argun, "Birlik başkanımız Mutlu'yu her başımız sıkıştığında yanımızda gördük. Esnaf teşkilatına hizmet etmeyi kendine görev edinen Zekeriya Mutlu'nun dostluğu bize yeter. Birlik başkanı olarak gerek odamıza, gerek yönetimimize ve üyelerimize her zaman yakın olmuştur, yardımlarını esirgememiştir, dertlerimizi kendine dert edinmiştir. İzmir esnaf teşkilatı Zekeriya Mutlu gibi bir başkana sahip olduğu için şanslıdır" dedi.

Yeşilyurt esnafı çehresini değiştiriyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN