• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Demirtaş’a müteahhitlerden destek

Demirtaş’a müteahhitlerden destek

15.03.2018, 23:27

İzmir Ticaret Odası'nın 9 Nisan'da yapılacak olan Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimlerine Mahmut Özgener ve Necip Nasır'ın da yer aldığı 67. İnşaat Yapım ve Onarım Grubu'ndan girecek olan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş'a Bucalı müteahhitler büyük ilgi göstererek, seçimlerde destek vereceklerini belirtti. Buca Birlik Otel'de düzenlenen toplantıda Demirtaş ile Bucalı müteahhitler bir araya geldi. Sektörün önde gelen yaklaşık 250 isminin katıldığı toplantıda konuşan Demirtaş, "Önümüzdeki dönemde sektörün önünün açılması en önemli konularımızdan birisi olacak. Listemizin başında kentsel dönüşüm var. Bundan sonra da kentsel dönüşümün hızlanması için çaba göstereceğiz" diye konuştu.

YANINIZDA OLACAĞIZ

2017 yılında sektörü teşvik etmek için uygulanan ve büyük yararı görülen KDV ve harç indirimlerinin sona ermesinin ardından konut ve bina talebinde azalma olduğuna dikkat çeken Demirtaş, "Yeniden KDV ve harç indirimlerinin gelmesi için tüm yetkili kurum ve kişiler, hükümetimiz nezdinde girişimlerimiz olacak. Sektöre bu indirimler ile yeniden can suyu verilmesi için çalışacağız" dedi. Demirtaş, mesleki yeterlilik belgesi konusunda İTO Vakfı aracılığı ile çalışmaları yapıp, yetkileri aldıklarını ve belge dağıtımına başladıklarını söyledi. İTO Başkanı Demirtaş şöyle konuştu: "Üniversitemiz ile eğitim konusunda çok büyük açığı kapattık, sıra hastaneye geldi. 2019 yılı itibariyle de üyelerimiz artık kurulacak olan üniversite hastanemizde tedavi olabilecek. Hastahane yatırımını 2019 yılı ortalarında tamamlamayı planlıyoruz." Toplantıya katılan Bucalı müteahhitler de Demirtaş'a seçimlerde tam destek vereceklerini ifade etti.

Demirtaş’a müteahhitlerden destek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN