• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İhracatın yıldızı BMC

İhracatın yıldızı BMC

16.03.2018, 23:26

Türkiye'nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC, dünyanın en büyük uluslararası savunma sanayi fuarı DIMDEX'te yeni nesil 5 aracını sergiledi. BMC, Mayına Karşı Korumalı ve Çok Amaçlı Zırhlı Araç Ailesi'nin üyeleri olan Kirpi-II, Amazon ve Vuran ile birlikte emniyet birimlerine özel olarak üretilen Gizli Zırhlı Midibüs ve TOMA araçlarını Dimdex 2018'de sergiledi. BMC, Türkiye'den Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Genel Kurmay Başkanı Hulisi Akar'ın yanı sıra Katar Başbakan Yardımcısı ve Savunma İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Halid Bin Muhammed Al-Attiyah'ı da standında misafir etti.

İMZALAR ATILDI

Fuarda BMC tarafından İzmir'de üretilen 50 adet yeni nesil KİRPİ -II (Mayına Karşı Korumalı Araç) ve 35 Adet AMAZON'un (Çok Amaçlı Zırhlı Araç) Katar'a satışı için imzalar atıldı. 2018 yılı içinde üretim ve teslimi gerçekleştirilecek olan araçlar, Türkiye'nin kara araçları konusunda bu yıl gerçekleştireceği en önemli ihracatlardan biri olacak. Fuarda düzenlenen imza törene BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir katılırken Katar tarafından Barzan Holding üst düzey yöneticileri katıldı.

İhracatın yıldızı BMC haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN