• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

3 bin yıllık "Frig Vadisi"ne dönüş

3 bin yıllık Frig Vadisine dönüş

26.03.2018, 15:07 Güncelleme Tarihi: 26.03.2018, 15:08

’ın İhsaniye İlçe Kaykamlığı tarafından hazırlanan ve Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliğini (FRİGKÜM) tarafından desteklenen “Frig Vadisi Turizmini Geliştirme Projesi" kapsamında Emre Gölü’ne tekne bırakıldı.

"Frig Vadisi Turizmini Geliştirme Projesi" kapsamında ilk adım olarak Frig Vadisinde bulanan Emre Gölü'ne tekne bırakıldı. Proje hakkında bilgi veren İhsaniye Kaymakamı Alper Taş "İhsaniye Kaymakamlığı tarafından hazırlanıp Afyonkarahisar Valiliği ile FRİGKÜM tarafından da desteklenen "Frig Vadisi Turizmini Geliştirme Projesi" kapsamında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Projeyle İhsaniye'nin Türkiye için yeni bir turizm merkezi olmasını hedefliyoruz. Bu hedefimizin sonuna doğru yaklaştık. İnşallah Nisan ayında büyük bir katılımla bu açılışımızı gerçekleştireceğiz." diyerek projeye desteklerinden ötürü belediye başkanlarına ve İl genel meclis üyelerine teşekkür etti.


Emre gölüne bırakılan teknenin test turunun son derece güzel ve başaralı geçtiğini belirten Kaymakam Taş, "Nisan ayı içerisinde açılışı yapılacak olan Frig vadisi turizm geliştirme projesi kapsamında İhsaniye'nin Türkiye için yeni bir turizm merkezi olmasını hedefliyoruz ve bu hedefimizin sonuna doğru yaklaştık, Nisan ayında da büyük bir katılımla bu açılışımızı gerçekleştireceğiz" diye konuştu.


Proje ile 3 bin yıllık tarihe sahip Frig vadisinde ATV ve fayton turları yapılması, bisikletle gezinti, yürüyüş parkurları, kamp ve piknik alanları oluşturulması ve Emre gölünde tekne gezisi, kano, deniz bisikleti, spor balıkçılığı gibi faaliyetler yapılması planlanıyor.

Kaynak: IHA

3 bin yıllık "Frig Vadisi"ne dönüş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN